Podsumowanie sondażu nr 7 „Czy w związku z trwającym realnym spadkiem wynagrodzeń w Państwowej Inspekcji Pracy jesteś za przyłączeniem się do akcji protestacyjnej pracowników sfery budżetowej?”

20 lipca 2012 | Bez kategorii

 

Głosowanie odbywało się na naszej  stronie internetowej  w okresie 15.06.2012 r. – 16.06.2012 r.  W tym okresie odnotowano ok. 4600 wejść na stronę SIPRP. Spośród głosujących 93%  było za przyłączeniem się do akcji protestacyjnej pracowników sfery budżetowej, a 7% było temu przeciwnych. Wyniki sondażu wskazują  na wyraźnie wyartykułowaną  potrzebę podjęcia stanowczych działań w celu przeciwdziałania  trwającemu od 2009 r.,  szybszemu w Państwowej Inspekcji Pracy niż w pozostałej części „budżetówki”, realnemu spadkowi wysokości wynagrodzeń….

Wynik sondażu odzwierciedla treść jednej z  uchwał podjętych przez VI Krajowy Zjazd Delegatów Związku Zawodowego Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy  (który obradował  w Łodzi w dniu 11.05.2012 r, ), do których  wykonania zobowiązano Komisję Krajową  Związku. Do  30.09.2012 r. przeprowadzone ma być referendum w sprawie przyjęcia przez pracowników PIP zaproponowanej formy protestu.

Wielokrotnie na naszej stronie internetowej poruszaliśmy zagadnienia związane z budżetem naszego Urzędu, podnosiliśmy aspekt płacowy i „zamrożenie płac” pracowników PIP. Nastroje  wśród pracowników dodatkowo pogarsza fakt istnienia w zarobkach tzw. „kominów płacowych”, co odbija się  szczególnie niekorzystnie na sytuacji materialnej młodych stażem pracowników Inspekcji, wykonujących taką samą pracę jak pracownicy ze stażem dłuższym.  Stowarzyszenie nasze wystąpiło z inicjatywą  zorganizowania debaty publicznej dotyczącej tych problemów – jednak  inicjatywa nasza  pozostała bez odzewu.

O ewentualnych kolejnych działaniach podejmowanych w tym zakresie przez Stowarzyszenie lub organizacje związkowe działające w PIP będziemy na bieżąco informować na stronie internetowej SIPRP.

 

W następnym  sondażu zapytamy Was  „Czy wysokość wynagrodzenia pracowników PIP powinna być jawna?


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 5 do wpisu “Podsumowanie sondażu nr 7 „Czy w związku z trwającym realnym spadkiem wynagrodzeń w Państwowej Inspekcji Pracy jesteś za przyłączeniem się do akcji protestacyjnej pracowników sfery budżetowej?””

  • 1 mateo napisał(a):

    Komisja Krajowa ZZPIP jak zwykle chowa głowę w piasek i liczy na „cud” lub że ktoś inny załatwi za nich problem wynagrodzeń w PIP. Jak dotychczas żadna uchwała podjęta na walnym zjeździe nie ujrzała światła dziennego. Co robi przewodniczący KK? Pyta się członków związku, czy może jechać do GIP-u za pieniądze związkowe….. Śmich na sali i żenada…..

  • 2 Kamil napisał(a):

    Po Zjeździe miało być lepiej, a jest jak było dotychczas. Tematów do realizacji jest dużo, problemów do rozwiązania nie brakuje. Trzeba dziś zadać pytanie, czy związki zawodowe działające w PIP należycie wypełniają swoją funkcję i czy w takim wydaniu są nam potrzebne? Od Krajowego Zjazdu Delegatów ZZ PPIP w Łodzi minęło już ponad 2 miesiące i nie słychać, by cokolwiek zostało przez Komisję Krajową zrobione spośród uchwał tego Zjazdu. Czas więc, by poszczególne Komisje Okręgowe związku z całego kraju zaczęły domagać się od Komisji Krajowej niezwłocznej realizacji uchwał Zjazdu – przecież w naszym zawodzie nie ma wakacji, by wszelkie sprawy odłożyć do września.

  • 3 józef napisał(a):

    jeżeli kierownictwo GIP-a będzie wynagradzane z tz „R-ki” to tak zawsze będzie. Srednia płaca teraz w NIK jest 9.2 tyś. Za Prezesa NIK L.Kaczyńskiego byliśmy na tych samych budżetach a póżniej po rozłączeniu wynagrodzenia były podobne.
    Takiego drugiego Głównego jakim był dr T. Sulkowski to napewno nie znajdziecie.

  • 4 florek napisał(a):

    Ja bym nie liczył na komisje okręgowe. W wielu przypadkach wybrano je pod kątem spolegliwości w stosunku do kierownictw okręgowych inspektoratów, które jadą na kontraktach z GIP-em, więc nie podskoczą. Trzeba najpierw zbiorowymi pismami członków Związku w poszczególnych okręgach wymóc na komisjach okręgowych, żeby „zaczęły domagać się od Komisji Krajowej niezwłocznej realizacji uchwał Zjazdu” – w tym uchwały płacowej. Pisma z naciskami na komisje okręgowe trzeba też przesyłać do wiadomości Krajowej. Niech poczują, że się z tego nie wymigają. Jednocześnie taki sposób organizowania oddolnego nacisku byłby dobry dla ożywienia wszystkich członków Związku, a nie tylko tych na kadencję wybranych i często „za uzdę trzymanych”…

  • 5 Dyzio napisał(a):

    Może warto zadać czytelnikom także inne pytanie „Czy Komisja Krajowa ZZ PPIP zrealizuje należycie tą i inne uchwały Zjazdu?”