Budujmy autorytet PIP. Organ Państwowej Inspekcji Pracy ma prawo do posługiwania się godłem Rzeczypospolitej Polskiej. Polemizujemy w tej sprawie ze stanowiskiem GIP.

09 lutego 2012 | Bez kategorii

 

Poniżej zamieszczamy pełną treść pisma  Zarządu Głównego SIPRP z dnia 29.12.2011 r. o podjęcie działań w celu umożliwienia inspektorom pracy, realizującym zadania organu władzy państwowej, posługiwania się w pismach urzędowych kierowanych do obywateli i innych podmiotów prawnych – Godłem Rzeczypospolitej Polskiej oraz  skan odpowiedzi z dnia 27.01.2012r. Głównego Inspektora Pracy w tej sprawie.

 

Pełna treść ww.  pisma Zarządu SIPRP z dnia 29.12.2011r.


Skan odpowiedzi Głównego Inspektora Pracy na ww. pismo

 

 

 

 

 

Stanowisko Zarządu Głównego SIPRP w tej sprawie zamieścimy wkrótce.


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarze 3 do wpisu “Budujmy autorytet PIP. Organ Państwowej Inspekcji Pracy ma prawo do posługiwania się godłem Rzeczypospolitej Polskiej. Polemizujemy w tej sprawie ze stanowiskiem GIP.”

  • 1 Dyzio napisał(a):

    Coś tu jest nie tak, bo Główny Inspektor Pracy przyznał prawo posługiwania się wizerunkiem orła nawet nie posiadającym statusu organu władzy państwowej Zastępcom Głównego Inspektora Pracy w tworzonych dokumentach, a z niezrozumiałych względów nie dał takiej możliwości posiadającym status organu władzy państwowej inspektorom pracy. W tej kwestii racja jest po stronie inspektorów.

  • 2 krecik napisał(a):

    Odpowiedź Głównego Inspektora Pracy jest trochę wymijająca. Sam przyznaje, ze brak jest przepisów które nie pozwalałyby używać godła przez inspektorów pracy – uznaje, że dotychczasowe regulacje są wystarczające. Wydaje się, że GIP nie chce tego zmienić, gdyż byłaby to pierwsza kwestia wywalczona przez SIPRP, a jak na razie GIP woli podchodzić bardzo ostrożnie to tej instytucji

  • 3 kibic napisał(a):

    Ludzie! Przecież tu nie chodzi o orła tylko o to aby inspekcja pracy funkcjonowała tak jak to wynika z obowiązującego prawa. Świat idzie do przodu, nie można wiecznie bazować na tym że ktoś kiedyś tak zarządził. O zrzeczeniu się pieniędzy też kiedyś ktoś zarządził. I do tego chyba nikt nie ma zamiaru wracać ani bronić tego kuriozalnego działania. Nowa szefowa PIP wygląda na osobę otwartą i dynamiczną. Szkoda że nie wykorzystuje szansy, nawet na małe zmiany.