Idzie nowe? (4). Zaproszenie przedstawicieli SIPRP na spotkanie w Głównym Inspektoracie Pracy.

18 stycznia 2016 | Bez kategorii

 

W odpowiedzi na pismo Zarządu SIPRP z 2.12.2015 r., na ręce Prezesa Zarządu Głównego SIPRP skierowane zostało przez Ewę Doślę – Dyrektora Gabinetu GIP zaproszenie do uczestnictwa w spotkaniu w Głównym Inspektoracie Pracy w dniu 20.01.2016 r. o godz. 13.00.

 

Godlo RPJak napisano w zaproszeniu, celem spotkania jest przedyskutowanie sprawy wprowadzenia rozwiązań organizacyjnych umożliwiających inspektorom pracy posługiwanie się w pismach urzędowych wizerunkiem orła ustalonym dla godła Rzeczypospolitej Polskiej – w związku ze wspominanym pismem ZG SIPRP oraz przeprowadzoną w GIP  analizą w tej sprawie.

 

 

Mamy nadzieję na zgodne z oczekiwaniami środowiska rozstrzygnięcie przez Głównego Inspektora Pracy tej kwestii (o co apelujemy już od 4 lat), tak jak w ostatnim czasie uczyniło wiele innych urzędów i agencji państwowych. Stanowisko w sprawie symboliki państwowej wszystkich naczelnych organów władzy w Polsce, tj. Prezydenta, Premiera i Marszałka Sejmu jest oczywiste. Na marginesie zaznaczamy, że SIPRP nie ma nic przeciwko istnieniu i używaniu logotypu PIP, szczególnie w działaniach organizacyjnych czy też promocyjnych. …..

 

Członkowie Zarządu Głównego SIPRP oczywiście wezmą udział w tym spotkaniu, uznając że dotyczy ono ważnego elementu budowania właściwej pozycji Państwowej Inspekcji Pracy, szczególnie w nowej rzeczywistości.

 

Informujemy przy tym adwersarzy, iż z uwagi na charakter „no profit” naszej działalności, wszelkie wyjazdy przedstawicieli naszego Stowarzyszenia (a członkami Zarządu są inspektorzy z Krakowa, Wrocławia, Łodzi i Warszawy) – odbywają się poza naszymi godzinami pracy, w ramach naszych prywatnych urlopów. Państwowa Inspekcja Pracy nie partycypuje w żadnych kosztach takich wyjazdów, które finansowane są wyłącznie ze składek członków SIPRP. Jest to jedno z fundamentalnych założeń działalności naszego Stowarzyszenia.

 

SIPRP - logoWyjazd ten będzie także okazją do zebrania się Zarządu SIPRP w Warszawie oraz innych ważnych spotkań, z osobami zainteresowanymi i „decyzyjnym” w sprawie funkcjonowania systemu ochrony pracy w Polsce.

 

O przebiegu naszej wizyty poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

 

 

Z uwagi na tempo wydarzeń, tą drogą zwracamy się do członków SIPRP o przekazanie drogą mailową na adres zarząd@siprp.pl do 19.01.2016r. ewentualnych sugestii, co do spraw/problemów, które Zarząd Stowarzyszenia powinien poruszyć (jeżeli będzie taka możliwość) w trakcie spotkania w Warszawie.


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.