Komisja Finansów Publicznych rekomenduje uszczuplenie budżetu PIP na 2023 r. o 28,42 mln zł.

03 grudnia 2022 | Bez kategorii

Projekt ustawy budżetowej na rok 2023 - dochody, wydatki, podatki, inflacja, PKB - Infor.plZ kronikarskiego obowiązku przypomnijmy, że w rządowym projekcie ustawy budżetowej na 2023 r. (druk sejmowy 2653), w części 12 (plan wydatków PIP) – ujęto zaproponowaną przez Głównego Inspektora Pracy kwotę 481 853 tys. zł  (w poprzednim roku budżetowym było to 405 590 tys. zł). Na wydatki bieżące jednostki budżetowej,  w tym na wynagrodzenia osobowe  przewidziano z tego  461 355 tys. zł. (w roku poprzednim było to 393 932 tys. zł).

 

Póki co na nic zdają się postulaty kierowane do Parlamentarzystów zarówno przez Kierownictwo Urzędu, Radę Ochrony Pracy przy Sejmie RP, Komisję do Spraw Kontroli Państwowej, jak również organizacje związkowe zrzeszające pracowników Państwowej Inspekcji Pracy, czy też nasze Stowarzyszenie. W dniu 1 grudnia 2022 r. Komisja Finansów Publicznych przyjęła poprawkę do ustawy budżetowej na 2023 r., która po przyjęciu przez Sejm uszczupli procedowany wciąż budżet Państwowej Inspekcji Pracy na 2023 r. o 28,42 mln zł w stosunku do propozycji zaproponowanej przez Głównego Inspektora Pracy.  Drugie czytanie ustawy budżetowej na 2023 r. zaplanowane zostało na posiedzenie Sejmu w dniach 13, 14 grudnia 2022 r.

 

Stowarzyszenie Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej chcąc wesprzeć prowadzone na wielu frontach działania występuje z inicjatywą „wyślij maila do Sejmu” – co jak najbardziej odpowiada pryncypiom demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego.

 

Odpowiedz uczciwie na pytanie co TY zrobiłeś w naszej wspólnej sprawie ?  Nie czekaj, daj też coś od siebie…

Zmobilizuj się i wyślij w ciągu najbliższego tygodnia maile do poszczególnych Klubów  i Kół Parlamentarnych, bo to od ich ewentualnych poprawek zgłoszonych w drugim czytaniu zależeć będzie, czy w 2023 r. będziemy mogli być bardziej godnie i sprawiedliwie wynagradzani. Niezbędne dane kontaktowe znajdują się na stronie Sejmu pod linkiem https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/kluby.xsp

 

 

 

Niech każdy napisze co uważa. Wystarczy może jedno zdanie:

 

„Szanowni Państwo. Proszę o wniesienie w zakresie procedowanej ustawy budżetowej na 2023 r. (druk sejmowy 2653), poprawki mającej na celu zwiększenie budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2023 r., zgodnie z rekomendacją Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP oraz Komisji do Spraw Kontroli Państwowej.”


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.