WATCHDOG POLSKA. Szkoła Działań Strażniczych

13 sierpnia 2013 | Bez kategorii

dog.images

 

Do naszego Stowarzyszenia dotarła informacja o Szkole Działań Strażniczych, wraz z zaproszeniem do udziału w tym projekcie społecznym, które niniejszym przekazujemy naszym czytelnikom.

 

Celem projektu jest nabycie umiejętności prowadzenia działań strażniczych, zdobycie wiedzy na temat ich metodologii oraz dostępu do informacji publicznej przez 24 osoby. W ramach projektu, w ciągu 12 miesięcy zostanie zaplanowanych i przeprowadzonych 6 działań strażniczych.  Dla uczestników przewiduje się warsztaty z udziałem profesjonalnych watchdogów, oraz półroczną opiekę merytoryczną w prowadzonych działaniach. Następnie zorganizowana zostanie wieńcząca projekt konferencja w  trakcie której uczestnicy będą mogli zaprezentować efekty swojej pracy….

 

Uczestnicy projektu zajmą się sprawdzeniem i działaniem na rzecz pozytywnej zmiany w następujących obszarach:

 

Jak piszą organizatorzy – wciąż można dołączyć do którejś z grup. Kontakt : anna.cioch@stanczyk.org.pl

 

Już niedługo, bo 25 sierpnia, odbędzie się spotkanie wszystkich uczestników z profesjonalnymi watchdogami ze Stowarzyszenia Sieć Obywatelska – WATCHDOG POLSKA, w trakcie którego  podsumowane zostaną dotychczas zebrane informacje i zaplanowane dalsze działania.

 

Więcej informacji na – http://www.stanczyk.org.pl/dzialania-uczestnikow/

 

Z deklaracji Stowarzyszenie Sieć Obywatelska – WATCHDOG POLSKA: „ Chcemy, aby obywatelki i obywatele wiedzieli, że mają prawo pytać władzę o ważne dla nich sprawy, żeby korzystali z tego prawa i żeby otrzymywali odpowiedzi. Chcemy także, aby dobrze poinformowani obywatele zabierali głos we wspólnych sprawach i aby mieli wpływ na decyzje i polityki, które ich dotyczą. Na rzecz takiej wizji społeczeństwa działamy”.


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarze 2 do wpisu “WATCHDOG POLSKA. Szkoła Działań Strażniczych”

  • 1 Niko napisał(a):

    To brzmi całkiem ciekawie, że będą sprawdzane działania antydyskryminacyjne Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie – ciekawe jakie będą wyniki końcowe tego sprawdzania, bo w tym temacie faktycznie jest co robić.

  • 2 Anna Cioch napisał(a):

    Do końca stycznia ze wszystkich działań zostaną sporządzone raporty, które zamieścimy na naszej stronie http://www.stanczyk.org.pl. Serdecznie zapraszam do śledzenia bieżących informacji o naszych działaniach również na fanpage’u Fundacji Stańczyka: https://www.facebook.com/fundacjastanczyka.

    Pozdrawiam serdecznie,

    Anna Cioch, Fundacja Stańczyka