Zaproszenie od Senator Anny Marii Anders.

11 maja 2016 | Bez kategorii

ANDERSPani Senator Anna Maria Anders, Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów  ds. Dialogu Międzynarodowego zaprasza serdecznie  do wspólnego uczczenia  w dniu 12. maja 2016  r. –  dwu rocznic:  72. rozpoczęcia  zwycięskiej bitwy o Monte Cassino oraz 46. śmierci  śp.  Generała Władysława Andersa.

 

O godz. 10.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego  w Warszawie przy ul. Długiej  odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, której przewodniczyć  będzie  JE. Ks. Bp Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego, po czym po przemarszu ulicami Warszawy,  o godz. 11.30  uroczystości patriotyczne odbędą się  pod Pomnikiem Bitwy o Monte Cassino (obok Arsenału).

 

rocznica zaproszenie 2Jak czytamy w liście przesłanym do SIPRP, Pani Minister bardzo zależy, aby zaproszenie to dotarło do wszystkich – szczególnie żołnierzy i kombatantów, ale także do młodzieży i jej wychowawców – do wszystkich, którym drogie są wartości patriotyczne i pamięć o naszej chlubnej historii.

 

Bądźmy więc w tym dniu przynajmniej myślą – RAZEM.

 

Zarząd Główny SIPRP


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.