1 listopada – Pamiętajmy.

31 października 2016 | Bez kategorii

mkdhWszystkich Świętych to uroczystość obchodzona w chrześcijaństwie 1 listopada. Święto ma charakter religijny i jest wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym.  Święto wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy poświęcili swoje życie dla wiary w Chrystusa. Później był to dzień poświęcony wszystkim świętym.  W krajach katolickich, w dniu Wszystkich Świętych odwiedzane są rodzinne groby, czcząc w ten sposób zmarłych i pamięć o nich. Jest to dzień zadumy związany ze wspominaniem zmarłych.

 

Pamiętajmy także o naszych koleżankach i kolegach, pracownikach Państwowej Inspekcji Pracy, którzy odeszli od Nas i są już po tej drugiej, lepszej stronie. Pamiętajmy i pomódlmy się i za nich.

 

fobject id-153864Anna HintzW tym czasie zadumy i modlitwy za zmarłych wspomnijmy choć przez chwilę osoby, które zapadły nam w pamięci, a które w swoim życiu zawodowym z wielkim szacunkiem odnosiły się do inspektorów pracy. Pragniemy wspomnieć takie osoby jak:  Leszek Zając, który zmarł w tym  roku, Anna Hintz, która zmarła kilka lat temu, czy też zmarły pół wieku temu Marian Klott de Heindelfeldt.

 

Ryszard Przymus „Znicze”

 

Palą się znicze… Przypominają,

Że ktoś odchodzi, Inni zostają.

Pośród cmentarzy Cichych uliczek

Jak wierna pamięć – Palą się znicze…


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.