Kolejne posiedzenie sejmowej Rady Ochrony Pracy

07 grudnia 2012 | Bez kategorii

 

Zdrowie psychiczne w środowisku pracy będzie jednym z tematów posiedzenia sejmowej Rady Ochrony Pracy, które odbędzie się w poniedziałek, 10 grudnia br. o godz. 16.00. W porządku obrad jest także przyjęcie stanowiska w sprawie rozpatrzonego wcześniej materiału dotyczącego programu działania Państwowej Inspekcji Pracy na 2013r.

 

 

Rada zapozna się m.in. z materiałem dotyczącym działań prewencyjnych PIP na rzecz poprawy psychospołecznych warunków pracy. W opracowaniu przedstawiono zrealizowany w latach 2006-2009 ogólnopolski program przeciwdziałania negatywnym skutkom przeciążenia psychicznego i stresu w miejscu pracy. Ogółem w szkoleniach, seminariach i konferencjach w ramach projektu uczestniczyło ok. 11,5 tys. osób. W 2011 r. PIP wdrożyła kolejny program informacyjno-prewencyjny. Projektem objęto 282 pracodawców. W jego realizację było zaangażowanych 13 okręgowych inspektoratów pracy. W ramach programu odbyło się 127 szkoleń dla blisko 2 tys. uczestników.

Ponadto Rada Ochrony Pracy wyrazi opinię w sprawie zamiaru odwołania przez Głównego Inspektora Pracy Iwonę Hickiewicz Krzysztofa Goldmana ze stanowiska Okręgowego Inspektora Pracy w Lublinie.

 

źródło – www.sejm.gov.pl

 

transmisja z posiedzenia ROP z 10.12.2012r.


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Jedna odpowiedź do wpisu “Kolejne posiedzenie sejmowej Rady Ochrony Pracy”

  • 1 bera napisał(a):

    Zastanawiam się czy doczekam takiego czasu, aby ROP na poważnie podjęła zagadnienia prawnej ochrony pracy. Nie wydaje mi się, aby takie „ciało” nie miało pojęcia o naruszeniach w zakresie czasu pracy przez polskich pracodawców, zatrudniania na podstawie – często fikcyjnych umów o dzieło; obchodzenia przepisów dotyczących czasu pracy kierowców; nielegalnego zatrudniania. Ju z najwyższy czas potraktować te zagadnienia poważnie.