Komisja do Spraw Kontroli Państwowej za kandydaturą Pani Iwony Hickiewicz.

13 lipca 2012 | Bez kategorii


W dniu 13.07.2012 o godz. 11.03, Sejmowa Komisja do spraw Kontroli Państwowej jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pani Iwony Hickiewicz na stanowisko Głównego Inspektora Pracy. W krótkim wystąpieniu przed glosowaniem Pani Iwona Hickiewicz powiedziała m.in.  „Z Państwową Inspekcją Pracy jestem związana od początku mojej pracy. Jest to jedyne moje miejsce pracy. I powiem szczerze, że nie traktuję inspekcji pracy jako tylko miejsca pracy. inspekcja pracy jest dla mnie też pasją zawodową. […]Obecnie ten wniosek, który Pani Marszałek przedłożyła Wysokiej Komisji, jest dla mnie przede wszystkim ogromnym zaszczytem, ale jednocześnie wielkim wyzwaniem.  Chciałabym jednocześnie […] złożyć zapewnienie […] zrobię wszystko, aby zadania, które są postawione przed Państwową Inspekcją Pracy, które stoją przed nami (tych zadań Państwowej Inspekcji Pracy  nie ubywa, raczej przybywa, odpowiedzialność w naszej pracy jest bardzo duża), zrobię wszystko, aby te zadania były wypełniane jak najlepiej, aby  autorytet naszego urzędu, który jest niezbędny przy wykonywaniu zadań które na nas spoczywają, żeby ten autorytet również był jak największy”.

Dziękujemy i oczekujemy na ciąg dalszy


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 6 do wpisu “Komisja do Spraw Kontroli Państwowej za kandydaturą Pani Iwony Hickiewicz.”

 • 1 draken@kraken napisał(a):

  Ciekawe czy nowa główna była na kontroli prawdziwej kiedykolwiek czy pasje realizowała w Gipie cale życie swoje zawodowe?
  Ciekawe czy zaistnieje dialog miedzy nowa główna a inspektorami w jakiejś formie – czy to ze zz albo siprp ?
  Miejmy nadzieje przynajmniej ze jeżeli nie będzie rozmawiać to przynajmniej przeczyta komentarze na http://www.siprp.pl
  Sorry za błędy ale z telefonu pisze.

 • 2 Pawel napisał(a):

  Pożyjemy, zobaczymy. Napewno wszystkich się zadowolić nie da.Miejmy nadzieje, że dialog będzie i załatwimy pryznajmniej część spraw.

 • 3 mateo napisał(a):

  Należy dodać jeszcze do zapowiedzi działań GIP-a zaoszczędzę jeszcze przez pewien okres na wynagrodzeniu za pracę dla inspektorów pracy. Nie wiem, czy ludzie z kierownictwa PIP mają pojęcie, że tylko człowiek dobrze wynagradzany dobrze pracuje. Nie wiem, czy ludzie ci wiedzą w jaki sposób młodzi inspektorzy mają żyć za 2300 zł pensji na miesiąc?

 • 4 Kamil napisał(a):

  To prawda Pani inspektor zadań do realizacji faktycznie inspektorom nie ubywa, ale realnie ubywa pieniążków za ich wykonywanie, więc wszyscy zapewne są ciekawi co i kiedy konkretnie Pani zrobi, żeby to zmienić?

 • 5 florek napisał(a):

  … zwłaszcza przy takiej „średniej płacy”, jaką podaje GUS i rząd: 3617,998 zł… Polecam – http://www.sredniaplaca.pl/

 • 6 petru napisał(a):

  ja nic do nowej głównej nie mam… jednak coś mam… następna teoretyczna perfekcjonistka jak wszyscy w gip… nie wróży to nic dobrego