MAMY NIEPODLEGŁĄ ! 2014

10 listopada 2014 | Bez kategorii

sawkaW zimny i ponury listopadowy dzień niedzielny 10 listopada 1918 r, kiedy to Komendant Józef Piłsudski schodził na peron dworca w Warszawie, Polska Organizacja Wojskowa wystosowała do swoich członków, jednym z których był również Marian Klott de Heidenfeldt (późniejszy Główny Inspektor Pracy), apel o pozostawanie w gotowości i oczekiwanie na rozkazy.

 

Odradzało się niczym Feniks z popiołów, po 123 latach zaborów nowe państwo polskie.  W dzisiejszym znaczeniu tego wyrażenia, rzeczywiście nie było niczego. Dziesiątki tysięcy żołnierzy obcego mocarstwa w Stolicy, głód, zrewolucjonizowane Niemcy na zachodzie, rewolucja bolszewicka  na wschodzie. Wielu stało już jednak na posterunku,  doskonale przygotowanych do objęcia ważnych społecznie i państwowo funkcji. …..

 

Wszystkim inspektorom pracy, partnerom i oponentom, malkontentom i niezdecydowanym, a także pozostałym czytelnikom naszej strony internetowej

 

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

Z OKAZJI

NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

życzy

Zarząd Główny

Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

Ty też wyślij kartkę swoim znajomym!

Do życzeń dołączają się: Organizator akcji Mamy Niepodległą
www.muzeumpilsudski.pl

Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.