Odpowiedź Głównego Inspektora Pracy na apel Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej.

08 maja 2016 | Bez kategorii

PIP TABLICA,Jak informowaliśmy już na naszej stronie internetowej ( http://www.siprp.pl/regulacje-wynagrodzen-w-pip-nasz-apel-do-glownego-inspektora-pracy/ ) – nawiązując do dotychczasowych działań naszego Stowarzyszenia skierowaliśmy w dniu 14.04.2016 r.  do Głównego Inspektora Pracy apel o spowodowanie w ramach ostatnich regulacji płac, uwzględnienia w możliwie szerokim zakresie, postulatu zmniejszenia nieuzasadnionych dysproporcji  w wynagrodzeniach inspektorów pracy wykonujących jednakową pracę lub pracę o jednakowej wartości, przy pełnym poszanowaniu uprawnień osób kierujących jednostkami organizacyjnymi PIP oraz partnerów społecznych.

 

Informujemy,  iż w dniu 19.04.2016 r. Rzecznik Prasowy GIP Pani Danuta Rutkowska, z upoważnienia Pana Romana Giedrojcia, Głównego Inspektora Pracy – przekazała nam pismo stanowiące odpowiedź szefa inspekcji na apel Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Ponieważ  pismo to zawiera bardzo ważne i ważkie, zarówno dla członków SIPRP jak i wszystkich inspektorów pracy treści i sformułowania  oraz stanowi  niejako podsumowanie pięcioletniej działalności społecznej naszego Stowarzyszenia – zgodnie z przyjętą w SIPRP zasadą, publikujemy je na naszej stronie internetowej wraz z pełną treścią „apelu” do którego bezpośrednio się ono odnosi.

 

Dziękując Głównemu Inspektorowi Pracy za tak szybką odpowiedź na nasze pismo –  Stowarzyszenie Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej,  jako organizacja pozarządowa – liczy na dalszą owocną współpracę w zarówno z Kierownictwem Państwowej Inspekcji Pracy jak i reprezentującymi pracowników PIP organizacjami związkowymi.

 

do pobrania:

 

APEL  SIPRP

 

odpowiedź  GIP  na  APEL  SIPRP


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 38 do wpisu “Odpowiedź Głównego Inspektora Pracy na apel Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej.”

 • 1 Stowarzyszony napisał(a):

  @Franka – a moze by tak zamiast porad co jeszcze by SIPRP miał lepiej/więcej zrobic dla IP lub w co się przekształcić załozysz kolejny zwiazek zawodowy w PIP, poświęcisz nieco czasu i sie zaczniesz spolecznie udzielać z pożytkiem dla srodowiska inspektorskiego. Niech każdy dołoży swoją cząstke.

 • 2 obserwator napisał(a):

  Piąty czy dziesiąty związek zawodowy w PIP ??? Toż to po prostu wstyd! W takiej instytucji w ogóle nie powinny działać związki zawodowe, z prostego powodu że powinny być niepotrzebne.
  Rzeczywistość niestety jest inna.

 • 3 bloczek napisał(a):

  SIPRP nie potrzebuje zmieniać sie w ZZ. W niektórych OIP-ach powstały tzw. żółte ZZ. Dla tych ZZ świętościa jest OIP i jego pomysły na zarządzanie OIP-em. SIPRP pokazuje w jaki sposób organizacja niezależna od władzy i postronnych wpływów może działać. Tak Trzymać!

 • 4 matti napisał(a):

  Do „obserwator” – właśnie szykuje się walny zjazd ZZPPIP. Mam nadzieję, ze nastąpi dobra zmiana w KK. Zmiana ta od dawna jest oczekiwana przez większość pracowników PIP. Mam nadzieję, że KK – po zmianie, weźmie przykład z SIPRP i podejmie wyzwania dotyczące pracy IP-ów. Chociażby SEOD – do dzisiaj nikt o tym nie myśli, a moim zdaniem jest w postaci obecnej aplikacja antyinspektorska.

 • 5 Romek napisał(a):

  SEOD, to „nowoczesny” spadek po poprzednim kierownictwie GIP. Program idealny dla administracji, ale… nie dla PIP, w tym terenowych IP. Całkowicie nie dostosowany do potrzeb IP i ich specyfiki pracy, nie zintegrowany z navigatorem. Kupiono program, mnóstwo sprzętu – za duże pieniądze. Nie dziwię się, że nowy GIP odwleka jego wdrożenie, bo byłyby same problemy. Pytanie co dalej?

 • 6 Atena napisał(a):

  Nowy GIP powinien przeprowadzić audyt schedy pozostawionej po poprzednikach. Od Seodu zaczynając po program pocztowy kończąc. Tylko co zrobić w sytuacji, kiedy okaże się, że przez lata byliśmy Państwem w Państwie ? Chwała Nowemu Gipowi i Stowarzyszeniu za ciężką pracę, na rzecz oczekiwanych od lat podwyżek wynagrodzenia, którą teraz pokątnie chce sobie przypisać ZZPPIP.

 • 7 matti napisał(a):

  I tutaj nasuwa mi się jedna refleksja – mam nadzieję, że walny zjazd ZZPPIP wybierze na przewodniczącego czynnego inspektora pracy. Moim zdaniem obecny szef nie podołał obowiązkom, a w ostatnim okresie w ogóle nie było go nigdzie widać. Ludzie – bierzcie los w swoje ręce i walczcie o lepsze jutro dla siebie!

 • 8 kali napisał(a):

  Jeżeli ludzie mają brać los we własne ręce to raczej niech masowo wystąpią z tej organizacji bo jedyny cel jej istnienia to rajd i spartakiada a wybór już jest.

 • 9 bloczek napisał(a):

  Do „kali” – tez jest takie wyjście z sytuacji. Takie działania spowodują, że kierownictwa niektórych OIP-ów będą przeszczęśliwe i będą robiły co będą chciały. Nikogo nie będą pytać o zgodę. Moim zdaniem należy podjąć działania mające na celu odrodzenie ZZPPIP w PIP.

 • 10 Atena napisał(a):

  Do boczek – nie gdzie indziej, jak ze ZZPPIP przewodniczący zostawali okręgowymi. Ideał sięgnął bruku, dlatego komentarz kali jest w pełni usprawiedliwiony, w zakresie jestestwa ww. organizacji. Jak mawiał klasyk „naszych” czasów – Sienkiewicz (Bartłomiej), ch[dalsza część usunięta przez moderatora z uwagi na naruszenie regulaminu]

 • 11 związkowiec napisał(a):

  Do bloczka – Gdybyście prawidłowo reprezentowali załogę w PIP, nie musiałyby powstawać żadne inne związki. Jeśli natomiast Waszym celem jest różnicowanie załogi, dajemy kontrę. Nie chcemy rajdów, spartakiad ani żółci (odcień żółtego); z nikim się nie bratamy, nie reprezentujemy prezesów; reprezentujemy załogę od dołu a Wasz „związek nipów” interesy – nipów. Jedyny kolor, jaki można nam przypisać to szary. Okazuje się, że z nami musicie się jednak liczyć. Nie udało Wam się wziąć podwyżek z naszej puli dla kolegów ip. Gipowi zawdzięczamy podwyżki i nagrody – Wam dyskryminowanie kolegów, nie będących ip. Pomimo tego wszystkiego życzę Wam jak najlepiej…

 • 12 matti napisał(a):

  Do „związkowiec” – poczytaj trochę o dyskryminacji w zatrudnieniu, a potem wypowiadaj się na forum. Być może będziesz domagać się od SIPRP odszkodowania za dyskryminację w zatrudnieniu?! Żenada! jaki związek taki poziom – domyślam się szefa związku. A może jeszcze uda się utworzyć stowarzyszenie np. administracji?!

 • 13 związkowiec napisał(a):

  Do matti-świetny pomysł z odszkodowaniem, z jednym ale…stowarzyszenie nie jest moim pracodawcą…I Ty badasz zgodność prawa pracy u pracodawców?
  Żenada! Jaki ip – taki poziom jego kontroli…a od Administracji wara….