Posiedzenie Rady Ochrony w dniu 19 lutego 2013 r.

18 lutego 2013 | Bez kategorii

 

Na dzień 19 lutego 2013r. zaplanowano kolejne posiedzenie Rady Ochrony Pracy.  Porządek dzienny przewiduje dyskusję nad:

  • przestrzeganiem zasad i wymogów dopuszczania do użytkowania maszyn i urządzeń technicznych
  • skutecznością funkcjonowania systemu potwierdzania kwalifikacji pracowników wykonujących czynności związane z użytkowaniem maszyn i urządzeń technicznych w miejscu pracy. …..

 

Ponadto w trakcie posiedzenia Rada wyrazi opinię w sprawie wniosku Głównego Inspektora Pracy Iwony Hickiewicz dotyczącego powołania Janusza Czyża na stanowisko Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach.

 

Naszym czytelnikom proponujemy zapoznanie się z zapisem poprzedniego posiedzenia Rady Ochrony Pracy, a szczególnie ze zdaniem odrębnym zgłoszonym przez Senatora Jana Rulewskiego (str 11–12 biuletynu).

 

W końcowej części biuletynu z posiedzenia ROP, w następujący sposób opisano wręczenie Senatorowi naszych podziękowań za ogromną pracę i osobiste zaangażowanie dla ratowania budżetu inspekcji na 2013 r. Zapis i jego odniesienie do nagrania z posiedzenia Rady pozostawiamy bez komentarza.

 

Poseł Katarzyna Mrzygłocka, Przewodnicząca ROP: „Informuję, że na moje ręce wpłynęły życzenia dla pana senatora Rulewskiego od Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej. Przekażę pismo panu senatorowi. Porządek dzienny został wyczerpany. Zamykam posiedzenie Rady Ochrony Pracy”.

 

do pobrania – biuletyn z posiedzenia ROP z dnia 22-01-2013r.

 

link do transmisji z posiedzenia ROP z  22-01-2013r. -( http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=741D9A63AF532AFAC1257AFA004A8F31)


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarze 2 do wpisu “Posiedzenie Rady Ochrony w dniu 19 lutego 2013 r.”

  • 1 Kamil napisał(a):

    Trudno nie przyznać Panu Senatorowi racji w tym co wtedy powiedział na temat Rady Ochrony Pracy, że nie spełnia ona swoich zadań.

  • 2 mmm napisał(a):

    Takie mamy niestety elity w tym naszym kraju.