Stop Korupcji (cd). Tak było…

17 września 2012 | Bez kategorii

 

 

 

Ustawa z dnia 30 stycznia 1920 roku w przedmiocie odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione z chęci zysku (Dz.U. Nr 11, poz. 60) – fragmenty.

 

Art. 2. Urzędnik winny:

1) przyjęcia bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub korzyści majątkowej, danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków  urzędowych lub służbowych  albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej   […] będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.

 

Art.5.  Usiłowanie przestępstw, w art. 1, 2, 3 przewidzianych, ulega karom, przepisanym powyżej za czyny dokonane.

 

Art. 7. Przestępstwa, wymienione w ustawie niniejszej, uważane będą zawsze za zbrodnie.[…]

 

Marszałek:   Trąpczyński

 

do pobrania – pełny tekst ustawy z dnia 30 stycznia 1920 r. w przedmiocie odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione z chęci zysku


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarze 2 do wpisu “Stop Korupcji (cd). Tak było…”

  • 1 bollek napisał(a):

    No i kto wtedy rządził by w naszym kraju, aż strach pomyśleć…..

  • 2 obs.2 napisał(a):

    Ciekawe ilu urzędników rozstrzelano. Typuję że ani jednego. Dlaczego w Szwajcarii czy Szwecji nie ma praktycznie zjawiska korupcji.