Z okazji Dnia Kobiet… protest Ministra Skarbu Państwa.

08 marca 2015 | Bez kategorii

Dzień Kobiet

 

W dniu 8 marca (Międzynarodowym Dniu Kobiet) – składamy wszystkim Szanownym Koleżankom najlepsze życzenia.

 

Dołączamy do nich fragment wywiadu jakiego udzielił portalowi Onet.pl – Minister Skarbu Państwa Władysław Karpiński.

 

Red.: Inny ważny temat dotyczący kobiet, to zarobki, które są ciągle niższe niż zarobki mężczyzn na podobnych stanowiskach – to jest różnica 20-25 proc. Jak Pana zdaniem można rozwiązać ten problem?

 

W.K. Ja tego nie rozumiem. To jest dyskryminacja, przeciwko której głośno protestuję. Czy powinniśmy w związku z tym wprowadzić jakieś rozwiązania prawne? Myślę, że ramy prawne są wystarczające, natomiast takie karygodne praktyki powinny jeszcze wykluczać wewnętrzne regulacje w firmach i to jest na pewno możliwe.

 

Powyższe dedykujemy w dniu kobiet przede wszystkim koleżankom – inspektorkom z krótkim stażem, nie zapominając oczywiście (z uwagi na równouprawnienie) także o kolegach.

 

Zarząd Główny SIPRP


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarze 2 do wpisu “Z okazji Dnia Kobiet… protest Ministra Skarbu Państwa.”

  • 1 żaneta melepeta napisał(a):

    Dzień dobry. Mam na imie Żaneta. Dziękuje za życzenia drogi stowarzyszeniu. W związku z tym że należy sprawy brac w swoje ręce i zmiany zaczynać od siebie – postanowiłam zadać pytanie. Pracuje w DżiAjPi od kilku miesiecy. Tak jak ciocia obiecała na począttek miałam 6.000 brutto. Teraz w związku z cofaniem etatów przez okręgi mam 7.000 brutto. Dodam jeszcze że zajmuje sie niczym i bardzo dobrze mi to wychodzi. Wiec zadaje pytanie drogi Stowarzyszeniu czy nie powinnam już zarabiać 9.000 jak inne które robią „NIC” u nasz w biurze??…

  • 2 ManIpulant napisał(a):

    Na prowokacje proponuje nie odpisywać.
    Pozdrawiam