Pamiętamy. Kwiaty od pracowników PIP na grobie Mariana Klotta de Heidenfeldt.

11 listopada 2015 | Bez kategorii

źródło - http://t-eska.cdn.smcloud.net/eftv.prod/thbopt/image=7b20b28c15589be823750ac0290c0a9dPb6kF4wH-thin.jpg/ru-0-r-600,600-n-7b20b28c15589be823750ac0290c0a9dPb6kF4wHthin.jpg W dniu 11 listopada, w zapadającym już zmroku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie delegacja Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej złożyła w imieniu pracowników PIP wiązankę kwiatów na grobie Mariana Klotta de Heidenfeldt, Głównego Inspektora Pracy w latach 1920-1939, budowniczego zrębów inspekcji pracy w Polsce.  Jest to nasz dowód pamięci i wdzięczności dla wszystkich, którzy walczyli o niepodległość Polski, a także poświęcili życie pracy dla innych, dając nam przykład poświęcenia dla dobra wspólnego.

 

Nasza uroczystość wpisała się w szczególnie doniosłe w tym roku w Krakowie obchody Narodowego Święta Niepodległości.

 

Dziękujemy za wsparcie koleżankom i kolegom z Komisji Okręgowej Związku Zawodowego Pracowników PIP w Krakowie. Duchem (z uwagi na oddalenie) razem z nami były także koleżanki i koledzy z zarządów ogólnopolskich organizacji związkowych działających w Państwowej Inspekcji Pracy: Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” przy Państwowej Inspekcji Pracy, Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników PIP, Międzyzakładowej Organizacji Związkowej nr 15 NSZZ „Solidarność” 80 w Państwowej Inspekcji Pracy. Dziękujemy ! …..

M. Klott„…wydaje mi się, że każdy  z inspektorów pracy, który stoi na wysokości swojego zadania, który z wielkim samozaparciem się siebie i wielkim  poświęceniem mimo wszystko trwa na swoim posterunku, zyskuje zaufanie  i szacunek, że tego rodzaju typ urzędnika to nie jest typ biurokraty, ale typ najwyższego idealisty i najwyższego społecznika…”

Marian Klott de Heidenfeldt

Zachęcamy do ponownej lektury naszych publikacji w latach poprzednich i do zapoznania się z biografią M.Klotta i historią przywracania naszej inspektorskiej świadomości pamięci tej postaci.

 

2011r. – http://www.siprp.pl/uroczystosc-ku-czci-wspoltworcy-inspekcji-pracy/

2012r. – http://www.siprp.pl/pamietamy-kwiaty-od-inspektorow-pracy-na-grobie-mariana-lotta-de-heidenfeldt/

2013r. – http://www.siprp.pl/glowny-inspektor-pracy-zlozyl-kwiaty-na-grobie-mariana-klotta-de-heidenfeldt/

2014r. – http://www.siprp.pl/mamy-niepodlegla-2014/

 

Grób M. Klotta


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 10 do wpisu “Pamiętamy. Kwiaty od pracowników PIP na grobie Mariana Klotta de Heidenfeldt.”

 • 1 bryyan napisał(a):

  Jak łatwo obecna władza zapomina o przeszłości… Wydaje się im, że będą trwać wiecznie… Smutny wniosek!

 • 2 historyk napisał(a):

  No cóż można tylko zacytować PEK „Każda władza przemija”. moim zdaniem to dobrze gdyż pozbywanie się, opluwanie, „dorabianie rogów” przeciwnikom i przeciwniczkom nie wystarczy do trwania na wysokim stanowisku. Proszę miejmy w pamięci rolę poszczególnych osób, ówczesne kulisy i zabiegi PR związane z odejściem poprzedniczki obecnej GIP, jej serdecznej przyjaciółki. Historia uczy i dobrze że byli w niej wielcy którzy zapisali się własną pracą na kartach dziejów.

 • 3 edek napisał(a):

  Oglądałem obchody Niepodległości w Warszawie i dzisiejsze uroczyste obrady Senatu. Brak GIP natomiast NIK był i tu i tam. Oto czym dla polityków i parlamentarzystów jest inspekcja pracy. Jest niczym.

 • 4 CZYTELNIK napisał(a):

  Jak MY WSZYSCY mało myślimy o dalszej, a może nie tak dalekiej przyszłości… Ważny wniosek !

 • 5 lub napisał(a):

  Czytaliście już na pewno że wczoraj tragicznie zginął Tadeusz Chwałka, szef Forum Związków Zawodowych, człowiek dialogu, jeden z niewielu wierzących, że świat mozolną pracą można zmienić na lepsze.

  Miejmy Go w swojej pamięci…
  Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie !

 • 6 wars napisał(a):

  szanowni dyskutanci: bryyan, historyk etc. przestańcie się w końcu tak nad sobą litować i pisać tylko o jednym. to żałosne. Akurat w tym miejscu. Nie psujcie tego co jeszcze nie jest zepsute.

 • 7 oip Bydgoszcz napisał(a):

  Do poczytania:
  [ … usunięte przez moderatora w wyniku uwzględnienia zgłoszenia o naruszeniu regulaminu forum]

 • 8 wars napisał(a):

  Do MODERATORA – wpis: „oip Bydgoszcz” jest nadużyciem regulaminu Forum. Jest nie na temat. Uprzejmie proszę o stosowanie takich samych zasad do wszystkich dyskutantów.

 • 9 myślący napisał(a):

  Sądzę, że trwają już zakusy na to aby zrobić z gipu departament ministerswa rodziny. Z drugiej strony trudno się dziwić, po latach afer obyczajowych, niespotykanej tulwinizacji prawa, bałaganu w działaniach zarządczych, nieograniczonego nepotyzmu na wszystkich szczeblach i poziomach, ktoś stwierdził że wystarczy marnotrawienia środków państwowych na tak rozdęty aparat. Gip będzie dyrektorem departamentu ds bhp i legalności. Ograniczy się dwór i forse na wydatki. A my ipy pojdziemy w reorganizacje i nas będą zwalniać. Potem niektórych zatrudnią na niższe pensje. Taki będzie Koniec.

 • 10 do myślącego napisał(a):

  Niestety masz chyba racje. Nowa władza doskonale wie że rozrośniętego aparatu nie da się racjonalnie ograniczyć bez gigantycznych problemów proceduralnych. Prościej go zlikwidować i na jego miejsce stworzyć coś nowego. Być może bardziej efektywnego. Ipów pewnie też się zwolni bo trzeba znaleźć etaty dla swoich po całej Polsce.