Seminarium w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich: „Polska Karta Różnorodności – rok doświadczeń, rok wyzwań”

12 lutego 2013 | Bez kategorii

 

Do Stowarzyszenia Inspektorów Pracy RP dotarło zaproszenie na spotkanie „Polska Karta Różnorodności – rok doświadczeń, rok wyzwań”, które  odbędzie się 14 lutego 2013 r, w godz. 11.00-14.30 w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, przy Alei Solidarności 77 w Warszawie.

 

 Warto wiedzieć że Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa promowana przez Komisję Europejską. Karta jest pisemnym zobowiązaniem, przyjętym przez organizację, która w ten sposób zobowiązuje się do prowadzenia polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością, a także aktywnego przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w miejscu pracy. Kartę tę podpisało wiele firm, organizacji i instytucji z 12 krajów Unii Europejskiej. Udział w spotkaniu wezmą honorowi patroni tej inicjatywy: Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz oraz Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz. …..

 

Przedstawiciele inicjatorów Karty Różnorodności – czyli firm, które jako pierwsze podpisały Kartę (Orange, Grupa Żywiec, Grupa Orbis – podzielą się swoimi doświadczeniami. O wyzwaniach związanych z różnorodnością będą mówić przedstawiciele NGO i innych instytucji. Wśród tematów znajdą się m.in. zarządzanie wiekiem, sytuacja osób niepełnosprawnych czy kwoty w biznesie. W godzinach 11.30-11.40 przewidziano wystąpienie Głównego Inspektora Pracy, Pani  Iwony Hickiewicz.

 

Więcej o tej inicjatywie: www.kartaroznorodnosci.pl, zaś o samym spotkaniu www.wiadomosci.ngo.pl

 

Problematyka równego traktowania stanowi także jeden z głównych nurtów działalności Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej. Patrz wpisy:

 

http://www.siprp.pl/konferencja-w-krakowie-rynek-pracy-godzenie-rol-rodzinnych-i-zawodowych-kobiet-i-mezczyzn/

 

http://www.siprp.pl/spotkanie-poswiecone-problemowi-przemocy-seksualnej-w-polsce/

 

http://www.siprp.pl/pelnomocnik-rzadu-do-spraw-rownego-traktowania-zaprasza/

 

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.