Odwołanie/rezygnacja Głównego Inspektora Pracy – ciąg dalszy.

24 czerwca 2012 | Bez kategorii

Informujemy, iż w dniu 28.06.2012r., o godz. 10.15 w sali 25/bud. G Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zbierze się Komisja do Spraw Kontroli Państwowej. Głównym punktem posiedzenia będzie zaopiniowanie dla Marszałka Sejmu odwołania Pani Anny Tomczyk z funkcji Głównego Inspektora Pracy.

W skład Komisji wchodzi 17 posłów. Nadmieniamy, że niedawno, bo w dniu 14.06.2012r. nowym przewodniczącym tej Komisji w miejsce Pana Posła Arkadiusza Czartoryskiego został Pan Poseł – Mariusz Błaszczak, a Zastępcą Przewodniczącego – Pani Poseł Beata Kempa. Gratulujemy.

Przypominamy, iż art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy stanowi, iż Głównego Inspektora Pracy powołuje i odwołuje Marszałek Sejmu po zasięgnięciu opinii dwu gremiów: Rady Ochrony Pracy i właściwej komisji sejmowej.

Z ust.2 cytowanego artykułu wynika, iż Główny Inspektor Pracy pełni obowiązki do dnia powołania jego następcy.

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarze 2 do wpisu “Odwołanie/rezygnacja Głównego Inspektora Pracy – ciąg dalszy.”

  • 1 mateo napisał(a):

    Mam nadzieję, że wreszcie pojawi się na tym stanowisku osoba, która będzie chciała poprawić warunki pracy w całej PIP. Musi GIP posiadać ikrę i wole walki z szarą strefą. szara strefa w naszym kraju kwitnie i ma się coraz lepiej. Problemem jest tylko to, że nie płaci żadnych podatków do budżetu państwa. Już teraz mówi się na forach internetowych o planach rządu RP dotyczących służby cywilnej. Planuje się odebrania trzynastej pensji, nagród jubileuszowych i stażowego. Doprowadzi to do dalszego zubożenia administracji. Ktoś kiedyś pięknie obiecywał, ale jak zawsze nic z tego nie wyszło.

  • 2 Florek napisał(a):

    Ciekawe, jak tam wczoraj było?