Pismo Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej do organizacji związkowych.

03 sierpnia 2012 | Bez kategorii

 

Informujemy, że w dniu 26.07.2012 r. drogą mailową przekazaliśmy największym organizacjom związkowym działającym w PIP pismo Prezesa Zarządu Głównego SIPRP, skierowane do Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy – w sprawie  inicjatyw podejmowanych przez SIPRP, zbieżnych z uchwałami VI Krajowego Zjazdu ZZ PPIP.

Jesteśmy przekonani, że wobec wyzwań przed jakimi stają dziś inspektorzy pracy oraz wobec trudności w realizacji powierzonych zadań,  konieczne są wspólne i niekonwencjonalne działania, które jako  Stowarzyszenie od jakiegoś czasu staramy się podejmować.

Do pobrania:
 

Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 8 do wpisu “Pismo Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej do organizacji związkowych.”

 • 1 Dyzio napisał(a):

  O działaniach SIPRP można całkiem sporo poczytać, a co właściwie robią związki?

 • 2 mateo napisał(a):

  KK ZZPIP czeka na spotkanie w atrakcyjnym miejscu w Polsce na koszt związkowców. Nadzieje, które objawiły się na ostatnim walnym zjeździe – chyba umarły. Jedno jest niepokojące – słabość związków zawodowych wykorzystywana jest w pełnym zakresie przez kierownictwo PIp. Dotyczy top także Solidarności. Mnie przez głowę nie może przejść, że do dzisiejszego dnia każdy OIP ma swojego kierowcę z samochodem. Oczywiście na koszt podatnika. Zarządy Krajowe związków chcą działać w białych rękawiczkach. Z takiego działania nic nie wynika. Stowarzyszenie podejmuje różne inicjatywy. należy zwrócić uwagę, że członków stowarzyszenia jest niewielu. Nawet przy tak małej ilości można coś osiągnąć. Moim zdaniem czas na zmiany w związkach zawodowych PIP.

 • 3 Zorro napisał(a):

  O pozytywnych działaniach związków w ostatnim okresie mało co słychać, a w tej kadencji miało być inaczej, miała być lepsza komunikacja – miało być lepiej niż było przed wyborami. Jak na razie widzimy tylko pozowania szefów organizacji związkowych do zdjęć z GIP-em, kawka, woda mineralna i może dlatego nie znajdujecie czasu na realizację uchwał Zjazdu. Koleżanki i koledzy związkowcy z Komisji Krajowej i Komisji Okręgowych czas najwyższy byście wreszcie wzięli się do roboty i przyczynili się każdy w swoim zakresie do realizacji uchwał VI Krajowego Zjazdu w Łodzi. Wielu z pracowników PIP oczekuje, że jeszcze w tym miesiącu przedstawicie rzetelną odpowiedź na przesłane Wam pismo Prezesa SIPRP i poinformujecie w nim, co zrobiliście z tymi i innymi podjętymi wówczas uchwałami.

 • 4 mmm napisał(a):

  Chyba nadchodzi wielkimi krokami ten moment gdy powstanie w PIP nowy związek zawodowy Inspektorów pracy. Ja jestem członkiem (dobrze powiedziane) związku pracowników PIP i w najbliższym czasie wypiszę się z niego bo nie mam zamiaru płacić składek na darmozjadów!! Polecam to samo uczynić wszystkim kolegom i koleżankom. Trzeba obecne związki zmarginalizować i utworzyć coś nowego!!!!

 • 5 mateo napisał(a):

  W odniesieniu do komentarza „mmm”. Dajmy trochę czasu Komisjom Okręgowym na działanie. Rozumiem, że nowi członkowie są już zdenerwowani i oczekują na realizację uchwał organizacji związkowych. Podejmowanie nowych inicjatyw – nie po myśli kierownictwa OIP to droga przez mękę. Już teraz widać kto jest po stronie kierownictwa,a kto nie. Zastanawiam się, czy ktoś z kolegów poprze któregoś z członków KO ZZPIP w przypadku, gdy ta osoba „podpadnie”. Podpaść – jak każdy z nas wie, można na 1000 sposobów, a może więcej…

 • 6 Olaf napisał(a):

  Od wysłania powyższego pisma minęło już trochę czasu, zatem czy Stowarzyszenie Inspektorów Pracy RP otrzymało od Komisji Krajowej ZZ PPIP odpowiedź w sprawie skierowanego do Komisji pisma i czy zamierza ją opublikować?

 • 7 Skarbnik napisał(a):

  Zarząd Główny SIPRP nie otrzymał jeszcze odpowiedzi na pismo z dnia 26.07.2012 skierowane do Komisji Krajowej.

 • 8 berek napisał(a):

  Dzisiaj przeczytałem uchwały podjęte przez VI Zjazd Delegatów ZZPPiP i z trwogą stwierdzam, że większość uchwał nie została zrealizowana. Nie wiem z jakiego powodu – czy tak dobrze jest w naszej instytucji, czy delegacji podjęli niewłaściwe uchwały…