Prezes SIPRP członkiem Komisji Ergonomicznej Polskiej Akademii Nauk.

16 lutego 2020 | Bez kategorii

 

 

Jakoś nam umknęło, że  Prezes naszego Stowarzyszenia, kol. Leszek Rymarowicz został powołany na członka Komisji Ergonomicznej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie na kadencję 2019-2022.

 

 

Oprócz działalności społecznej w naszym NGO, kolegę Prezesa poznać można z kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzujących historię nauki i techniki oraz dokumentujących dzieje życia społecznego i gospodarczego Galicji i II Rzeczypospolitej.

 

Przykładem jest chociażby zamieszczony na naszej stronie internetowej artykuł o najwyżej położonym polskim zakładzie pracy – Obserwatorium Meteorologiczno-Astronomicznym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na Popie Iwanie w Czarnohorze.

 

Życzymy koledze Prezesowi wielu sukcesów – również na niwie naukowej i popularyzatorskiej ….

 

http://www.krakow.pan.pl/index.php/komisje-naukowe/9-komisje/39-komisja-ergonomiczna

 

 

Zainteresowanym tematem – a film o Obserwatorium „Biały Słoń” do którego link zamieściliśmy obejrzało kilkudziesięciu gości naszej strony internetowej – pozwalamy sobie polecić wygrzebany gdzieś w sieci ciekawy artykuł z nim powiązany:  Oleh SKRYNYK – University of Warsaw, Faculty of Geography and Regional Studies, Leszek RYMAROWICZ – Ergonomic Commission, Polish Academy of Sciences: METEOROLOGICAL OBSERVATIONS AT PIP IVAN (CHORNOHORA) AND KASPROWY WIERCH (TATRAS) BEFORE THE SECOND WORLD WAR.

 

do pobrania – PG 2018 4 05 Skrynyk.Rymarowicz. pdf


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.