Roman Giedrojć głównym inspektorem pracy.

04 lutego 2016 | Bez kategorii

fobject_id 146694

 

Informujemy iż Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pan Marek Kuchciński powołał z dniem 4 lutego 2016 r.  Pana Romana Giedrojcia na stanowisko głównego inspektora pracy. Wcześniej, tę kandydaturę pozytywnie zaopiniowały Rada Ochrony Pracy oraz sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej.

 

Roman Giedrojć kierował dotychczas słupskim oddziałem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku, a w latach 2006-2008 był zastępcą głównego inspektora pracy.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizowaniu zapowiadanych zmian w funkcjonowaniu Państwowej Inspekcji Pracy.

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 9 do wpisu “Roman Giedrojć głównym inspektorem pracy.”

 • 1 ojbedziesiedziało napisał(a):

  Oj będzie się działo.
  Ciekawe kto na pierwszy ogień?

 • 2 Krecik napisał(a):

  Rotacje na stanowiskach kierowniczych są wskazane. Długoletnie rządy na takich stanowiskach nie powinny mieć miejsca. Powodują tylko umacnianie się wzajemnych zależności i powiązań.

 • 3 Olo napisał(a):

  @Ojbedziesiedzialo – pewnie niebawem do wymiany pojda ci szefowie okregow co to juz zapomnieli jak wyglada kontrola, bo kontrole sa dla nowego GIPa najwazniejsze.

 • 4 ip napisał(a):

  Ja obstawiam okręgi gdzie są konflikty, te które nie zrealizowały planu za 2015 rok, oraz te w których okręgowych powoływano z klucza aplikacyjno-związkowego. Najlepszym rozwiązaniem jest odwołanie wszystkich na stanowiskach kierowniczych i powołanie nowych lub w określonych przypadkach tych samych. Tak jest np w USA w przypadku zmiany prezydenta. Nic nowego trzeba do tego się przyzwyczaić gdyż każdy główny może dobrać sobie pracowników zatrudnianych z powołania.

 • 5 slan napisał(a):

  Link do relacji z posiedzenia Komisji Senackiej w dniu 04.02.2016 r. Wypowiadał się Główny i bronił podwyżek.
  http://senat.atmitv.pl/senat-console/archival-transmissions/item?code=9KRPSS91

 • 6 zainteresowany napisał(a):

  Wysłuchałem posiedzenia Komisji Senackiej z dnia 04.02.2016r. Dobre i merytoryczne wystąpienie nowego GIPa. Bez zbędnych yyy, aaa, uuuu. Brawo, tak trzeba walczyć o pieniążki. Jeśli trzeba to i wódki im (wybrańcom narodu z I i II Izby) polać żeby tylko w końcu zrozumieli błędy ostatnich lat. Przygotowanie Senatorów do wystąpień w trakcie prac komisji, no cóż …

 • 7 REDAKCJA.SIPRP.PL napisał(a):

  Ta wódka to jak rozumiemy „licentia poetica” i tylko dlatego publikujemy.

 • 8 olopipa napisał(a):

  Ale będzie wymieniał oipów czy nipów też?
  Jak będzie dobierał na ich miejsce? Jakieś kwalifikacje( stopnie inspektorskie, studia podyplomowe, języki, wyniki w pracy, absencja chorobowa) czy po staremu będzie( nie matura lecz chęć szczera i przynależność partyjno-związkowa)?

 • 9 Alicja napisał(a):

  Cieszę się niezmiernie z podwyżek dla moich koleżanek i kolegów – ja niestety nie doczekałam (8 lat).Gratuluję Głównemu Inspektorowi Pracy