Wprowadźmy, zmechanizujmy, podnieśmy, postawmy, skończmy, skorygujmy i skonfrontujmy, skontrolujmy i zapomnijmy. Na przykład Majewski! To na pewno nas rozbawi…

14 września 2014 | Bez kategorii

FORTUNA CZYCHA W LESIE - Wojciech Starostecki iJanusz R. Kowalczyk

 

Szanowni czytelnicy naszej strony! Czasy są ciężkie, a jaka przyszłość, to się dopiero okaże. Kogo dziś obchodzi jakaś Konwencja 81 MOP, jakieś metryki, jakieś zawiadamianie (czy nie) o zamiarze wszczęcia kontroli, jakieś kominy płacowe, jakieś oceny bieżące, jakaś ergonomia oprogramowania. Prawie nikogo. Idą zmiany. Może więc warto spróbować się rozbawić…..

 

Proponujemy Wam więc zapoznanie się z publikacją zaprzyjaźnionego z naszą redakcją Pana Janusza R.Kowalczyka – niegdysiejszej podpory krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, obecnie redaktora portalu CULTURE.PL , i autora świetnej książki „Wracając do moich Baranów” (Wydawnictwo Trio, Warszawa 2012). …..

 

http://culture.pl/pl/artykul/ludzie-piwnicy-pod-baranami

 

Dodajmy: prywatnie – wnuka Mariana Klotta de Heidenfeldt, przedwojennego Głównego Inspektora Pracy, o którym pamięć mamy zaszczyt mozolnie przywracać.

 

…Kiedyś, podczas wspólnego śpiewania finałowego hymnu „Dezyderata” […], jeden z pomysłowych kolegów wypuścił na scenkę mojego psa, boksera Yarda, dotąd spokojnie leżącego na zapleczu. Piotr[Skrzynecki –przyp. red] chwycił go za kark i wyrzucił za drzwi. „Jak usłyszałem frazę: 'Jesteś dzieckiem wszechświata, niemniej niż drzewa i gwiazdy masz prawo być tutaj’, zrobiło mi się wstyd – opowiadał później Skrzynecki. – Poszedłem do niego, przepraszałem i namawiałem do powrotu na scenę. Wyobraź sobie, tak się uniósł honorem, że nie wyszedł„.

Skończmy, skorygujmy i skonfrontujmy.

Na przykład Majewski.

Skończył, skorygował, a teraz konfrontuje.

Wprowadźmy, zmechanizujmy, podnieśmy.

Na przykład Majewski.

Podniósł wydajność z jednego hektara. I przeniósł ją na drugi hektar.

My też:

Podnieśmy, postawmy. Niech se stoi!

A więc:

Skontrolujmy i zapomnijmy.

Złączmy i zerwijmy.

Stwórzmy i zburzmy.

I przejdźmy nad tym do porządku dziennego.

Na przykład Majewski.

Przeszedł.

Do historii.

Ale on tu jeszcze wróci!

(Wiesław Dymny)

 

http://culture.pl/pl/artykul/ludzie-piwnicy-pod-baranami

A może to wcale nie jest śmieszne? Jeśli się wam się jednak spodoba, można „lajkować”  i wysyłać znajomym.

 

Publikację uświetniamy fotosem z filmu „Fortuna czyha w lesie” w reżyserii Ryszarda Ryczki z 2005 roku, na którym Pan Janusz R.Kowalczyk zasiada po prawicy. Motyw ten zamierzamy wykorzystać w naszej akcji „Wyślij pocztówkę do swojego posła”. Do udziału w której już teraz, wszystkich, szczególnie młodych inspektorów pracy, serdecznie zapraszamy.

 

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Jedna odpowiedź do wpisu “Wprowadźmy, zmechanizujmy, podnieśmy, postawmy, skończmy, skorygujmy i skonfrontujmy, skontrolujmy i zapomnijmy. Na przykład Majewski! To na pewno nas rozbawi…”

  • 1 ipka napisał(a):

    Ciekawa robota się szykuje 😀

    Resort pracy przygotował nowelę ustawy o związkach zawodowych. PIP ma weryfikować informacje o liczbie członków związków zawodowych w firmach. Do tej pory pracodawca, aby uzyskać taka informację, musiał prosić sąd o sprawdzenie lub wierzyć swoim pracownikom na słowo. Weryfikacja takiej informacji przez sąd trwała nawet kilka lat.

    http://www.wprost.pl/ar/468229/PIP-policzy-zwiazkowcow/