Wspólny apel organizacji związkowych działających w Państwowej Inspekcji Pracy oraz SIPRP – w sprawie budżetu PIP na 2017 r.

11 grudnia 2016 | Bez kategorii

Solidarni

 

Informujemy, iż w dniu 7 grudnia 2016 r. w Warszawie podpisaliśmy wspólny apel do Przewodniczącego  Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość prof. Ryszarda Terleckiego, przesłany do wiadomości Marszałków Sejmu i Senatu, Przewodniczących Klubów i Kół Parlamentarnych, Przewodniczącego  Rady Ochrony Pracy przy Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej oraz Głównego Inspektora Pracy.

 

 

W dokumencie tym, w  imieniu pracowników Państwowej Inspekcji Pracy, wspierając starania podejmowane przez Głównego Inspektora Pracy Romana Giedrojcia,  zwracamy się do Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS o skuteczne poparcie rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2017  w zakresie części budżetowej 12 – Państwowa Inspekcja Pracy, w brzmieniu zaproponowanym przez Głównego Inspektora Pracy, zaakceptowanym przez Radę Ochrony Pracy przy Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej i pozytywnie zaopiniowanym przez Komisję do Spraw Kontroli Państwowej – poprzez wniesienie w trakcie  drugiego czytania w Sejmie odpowiedniej poprawki dla zniwelowania rekomendowanego przez Komisję Finansów Publicznych w druku sejmowym 1094 zmniejszenia budżetu Państwowej Inspekcji Pracy na 2017 r. o kwotę 15,147 mln zł.

 

Sygnatariuszami apelu są:

Przewodniczący  Komisji  Krajowej  Związku Zawodowego Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy Przemysław Róziewicz,  Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność w Państwowej Inspekcji Pracy Józef Bajdel,  Przewodniczący MOZ Nr 15 NSZZ Solidarność – 80 w Państwowej Inspekcji Pracy  Zbigniew Sagański, Prezes Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Rymarowicz.

 

 

Do pobrania: treść-apelu 

……

 

aktualizacja 15.12.2016 r.

 

W dniu 14 grudnia 2016r.  Komisja Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała 12  ze  111 poprawek zgłoszonych podczas drugiego czytania projektu budżetu na 2017 r.  Jedna z nich (przyjęta jednogłośnie) przewiduje zmniejszenie o 6 mln zł wielkości rezerwy ogólnej i podwyższenie o tę kwotę wydatków Państwowej Inspekcji Pracy. Trzecie czytanie ustawy budżetowej na 2017 r. zaplanowano na 16 grudnia 2016r.


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Jedna odpowiedź do wpisu “Wspólny apel organizacji związkowych działających w Państwowej Inspekcji Pracy oraz SIPRP – w sprawie budżetu PIP na 2017 r.”