Zaproszenie do wzięcia udziału w posiedzeniu naukowym.

21 maja 2014 | Bez kategorii

Polskie Towarzystwo Ergonomiczne - źródło - http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTIvVcvHnSjT0GJqxvLSB7PcJP8EGZMBgC6uyYEVzVchIWbBBV_6gPolska Akademia Nauk - żródło - http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT9fE87ZPl_WdLbFawYTVak-sw7-fvPTFtNr6WmQI0CwhAUPXREKomisja Ergonomiczna Oddziału PAN w Krakowie wraz z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego uprzejmie zapraszają do wzięcia udziału w posiedzeniu naukowym, które odbędzie się w dniu 22 maja (czwartek) o godz. 18.00, w budynku PAN w Krakowie, ul. Św. Jana 28, pokój nr 4 (I. p.); z następującym porządkiem dziennym: ….

– referat pt. Projektowanie dla środowisk ekstremalnych – przedstawi dr Michał Kracik (Wydział Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie),

– dyskusja,

– sprawy bieżące,

– wolne wnioski.   

 

do pobrania:

 

zaproszenie  KE-PTErg-22-05-2014

 

zapro KE-PTErg-22.05.14-abstrakt

 

Posiedzenie będzie kolejną okazją do spotkania i dyskusji wyłonionego przez Szacowne Gremia roboczego zespołu ds. opracowania metodyki oceny ergonomicznej oprogramowania komputerowego. Przypomnieć wypada, że zapewnienie zgodności oprogramowania (szczególnie dedykowanego) z zasadami ergonomii  – jest prawnym obowiązkiem pracodawców. Na dzień dzisiejszy nikt nie wie, czy oni z obowiązku tego się wywiązują, nie ma dostępnej metodyki oceny, a organy kontrolne raczą stanu tego nie dostrzegać. Nasze Stowarzyszenie podjęło inicjatywę podjęcia działań w celu rozwiązania tego ważnego problemu. I bardzo nas cieszy że znaleźliśmy wsparcie w środowiskach naukowych.  W dalszym ciągu liczymy na wsparcie naszej już wspólnej inicjatywy przez powołane do tego instytucje państwowe.

 

Zarząd Główny SIPRP.

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.