Health and safety myths. The Twelve Myths of Christmas

16 grudnia 2012 | Bez kategorii

mitybhp

Brytyjska Inspekcja Pracy (HSE) opublikowała swój  (jak najbardziej brytyjski) komentarz do 12  stereotypów behapowskich związanych z Bożym Narodzeniem. Przytaczamy jeden z nich w wolnym tłumaczeniu ;-).

 

Co roku pojawiają się doniesienia o firmach, w których kierownictwo zakazuje pracownikom dekorowania swoich biur świątecznymi ozdobami, powołując się na przepisy bhp, konieczność zapewnienia wykwalifikowanego personelu do tych czynności i nakazy inspekcji pracy.

Większości pracodawców, w tym inspekcji pracy udało się odetchnąć duchem Bożego Narodzenia i przystroić swoje pomieszczenia pracy bez zbędnego zamieszania. Wystarczyło … przewidzieć konieczność zapewnienia pracownikom odpowiednich, stabilnych drabinek do wieszania ozdób, a nie oczekiwać od nich balansowania na jeżdżących krzesłach.

 

Życzymy sobie, szanownym członkom oraz sympatykom SIPRP a także wszystkim naszym partnerom: angielskiego humoru, angielskich warunków pracy nie angielskiej pogody w Wigilię oraz anielskiej cierpliwości w oczekiwaniu na lepsze czasy.

Wesołych Świąt !!!

 

Zarząd Główny SIPRP


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.