I konferencja o pracy i dla pracy „Labor omnia vincit”. Kraków, 14 czerwca 2014

12 czerwca 2014 | Bez kategorii

Chyba najwyższy czas, żebyśmy po 25 latach wolności pomyśleli o pracy nie jako towarze czy koszcie, ale fundamencie wolności człowieka. Praca rozwija nie tylko gospodarkę. Przede wszystkim kształtuje człowieka.

 

 

10411327_509104335884142_5580240505564937484_nKonferencja LABOR OMNIA VINCIT jest poświęcona problematyce pracy i skupia się głównie na jej pozafinansowych wymiarach: duchowym, psychologicznym, społecznym. W zamierzeniu organizatorów Konferencja ma być konstruktywnym głosem chrześcijańskich środowisk nauki i biznesu, w reakcji na negatywne zjawiska takie jak:  bezrobocie, przedmiotowe traktowanie pracowników,  deprecjacja wartości pracy,  „wyścigi szczurów”, demoralizacja pracowników i pracodawców,  bezradność  młodzieży na rynku pracy, kryzysowa sytuacja specjalistów po 50-tce  itp. Osią tematyczną a zarazem celem przyświecającym Konferencji jest przywrócenie godności pracy, koncentracja uwagi na wartościach i  pokazanie wzorcowych postaw, w obliczu wyzwań współczesnego rynku pracy. …..

 

 

Mottem konferencji są słowa Papieża Franciszka: „W dzisiejszych społeczeństwach bardziej pilnuje się bilansów przedsiębiorstw i zysku niż godności pracy”.

 

W programie konferencji znajdą się takie bloki jak: WARTOŚCI PRACY (wykładowcy Z KUL, UJ, UPJPII),  WYZWANIA RYNKU PRACY (wykładowcy z AGH) oraz blok PASJA-PRACA-PIENIĄDZE (dedykowany dla ludzi młodych),  w którym gościem specjalnym będzie Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz („Czat na żywo z ministrem”). Konferencję zainaugurują wystąpienia JE Stanisława Kardynała Dziwisza, Ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza i prof. Tadeusza Słomki – Rektora AGH.  W Konferencji wystąpią również – w charakterze prelegentów, moderatorów i dyskutantów – powszechnie znani przedsiębiorcy, pracodawcy a także  przedstawiciele zarządów dużych korporacji.

 

Organizatorzy: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „TALENT”, Fundacja „TALITHA CUM”, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

 

Stowarzyszenie Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej ma zaszczyt włączyć się w prace Konferencji. W hallu budynku A-0 AGH czynne będzie nasze stoisko, na którym można będzie zadawać nawet niewygodne pytania, a Prezes SIPRP  Leszek Rymarowicz na panelu z udziałem  Ministra Władysława Kosianaka- Kamysza wygłosi referat poświęcony mobbingowi, dyskryminacji i przemocy w miejscu pracy.

 

W związku z pobytem w Krakowie w dniu 14.06.2014 r. Premiera Donalda Tuska, program zapewne będzie ulegał modyfikacjom. Stąd też, o terminie wystąpienia naszego przedstawiciela, naszych czytelników powiadomimy oddzielnym komunikatem.

 

link – plakat Konferencji Labor Omnia Vincit

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.