Informacje z MKK NSZZ „Solidarność” przy Państwowej Inspekcji Pracy.

21 listopada 2014 | Bez kategorii

RAZEM

 

Miło nam poinformować czytelników naszej strony internetowej o działaniach podjętych przez kolegów z inspekcyjnej „Solidarności” na forum Sejmu RP oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w sprawie łączącej wszystkich inspektorów pracy i innych pracowników naszej instytucji oraz jej kierownictwo (o takim consensusie w innych sprawach możemy tylko pomarzyć) – tj. zabieganiu o zwiększenie środków na wynagrodzenia w 2015 r.

 

Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność”, kol. Roman Giedrojć poinformował również nasze Stowarzyszenie, iż MKK NSZZ „Solidarność” uważa za istotne podjęcie szeroko zakrojonych działań mających na celu zmianę systemu wynagradzania w PIP, bowiem obecny regulamin wynagradzania nie spełnia aktualnie swojej funkcji i prowadzi do powstawania istotnych dysproporcji w wysokości wynagrodzeń pracowników.

 

Stowarzyszenie Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej wielokrotnie artykułowało potrzebę zmiany systemu wynagradzania w PIP, szczególnie w kontekście słynnych już „kominów” płacowych, (nie mających jednakże nic wspólnego z tzw. „ociepleniem klimatu”), nierównego traktowania w zatrudnieniu inspektorów pracy, w szczególności tych z najmniejszym stażem, czy też niespójnych zasad awansu pionowego w strukturze urzędu. ….

 

Dlatego deklarujemy poparcie inicjatywy kolegów z Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” przy Państwowej Inspekcji Pracy, oczywiście w granicach wynikających  z naszego statusu organizacji pozarządowej, przepisów ustawy o stowarzyszeniach oraz możliwej i niemożliwej recepcji naszych działań przez ciała znane i uznane a nade wszystko decyzyjne.

 

Pozdrawiamy przy tej okazji wszystkich związkowców z obu, a nawet trzech, inspekcyjnych związków.

 

Zarząd Główny SPIPRP

 

 

do pobrania  –  Pismo MKK NSZZ SOLIDARNOŚĆ

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 8 do wpisu “Informacje z MKK NSZZ „Solidarność” przy Państwowej Inspekcji Pracy.”

 • 1 mip napisał(a):

  Bardzo dobrze Koledzy z Solidarności. Gdyby wszystkie związki dołączyły się do tej inicjatywy oraz innych;
  – uchylenia zarządzenia w sprawie bieżących ocen,
  – zniesienia upoważnień,
  – usankcjonowania możliwości posługiwania się orałem przez organ ip
  – podwyższenia stawek za samochody prywatne.
  Były uchwały naszego związku, występowało stowarzyszenie, a Panie GIP nadal uparte. Dlatego tylko razem można coś zmienić.

 • 2 waclaw napisał(a):

  Ten artykuł napawa małym optymizmem. Dobrze, ze związki rozpoczęły jakieś działania w kwestii płac. Podoba mi się również to, że zwrócono uwagę na bardzo dużą bolączkę inspekcji pracy, o której dotychczas milczano i nie wolno było mówić otwarcie w okręgu, a mianowicie dysproporcji w wynagrodzeniu za taką samą pracę. Gdyby zrobione to wcześniej, wtedy gdy były pieniądze, to teraz nie było takie bólu z powodu kilkuletniego zamrożenia płac. Mam nadzieję, ze związki tego tematu dyskryminacji płacowej nie odpuszczą i będą go pilnować, bo okręgowi z własnej woli w tej sprawie nawet palcem nie kiwną. Dobrze, że Stowarzyszenie pisze publicznie o nieprawidłowościach jakie mają miejsce w inspekcji i to też odnosi skutek. Powoli, ale cos się dzieje.

 • 3 beton PIP napisał(a):

  Nasuwa się pytanie – gdzie Pan był panie przewodniczący, kiedy ustalono regulamin wynagradzania pracowników PIP? Gdzie Pan był , kiedy „rządził” Pan naszą instytucją? Gdzie Pan był, kiedy wchodziło zarządzenie GIP w sprawie ocen inspektorów? Mogę to pojąć – szum fal Bałtyku powoduje senność. Gdyby stowarzyszenie nie podniosło bolączek PIP – istniejących od wielu lat, nikt by o nich nie słyszał. na domiar złego w każdym (lub prawie każdym OIP-ie) istniej namaszczanie na stanowisko kierownicze przez pełniącego funkcję kierownika, Czyżbyśmy doczekali feudalizmu w PIP?! Wołanie na „pustyni”…

 • 4 mip napisał(a):

  Jednak kolego/ko beton to przewodniczący związku jest winien, instytucją rządzi i zasiada w kierownictwie od wielu lat pani Iwona Hickiewicz- Departament Prawny, Z-ca GIP, GIP. Zna instytucję i jej działalność a zachowanie i działalność może ocenić każdy z nas ip.
  Atakowanie związków to nie ta droga.

 • 5 glos wiekszosci napisał(a):

  Nasze zwiazki niestety sa jedynie trampolina dla przewodniczacych, przy jednoczesnym braku jakichkolwiek argumentow merytorycnych dla tych awansow. Czas to zmienic – na poczatek proponuje wiec naszego Pana Prezesa na przewodniczacego ZZPPIP !

 • 6 niezlosliwy napisał(a):

  Szanowni koledzy i koleżanki.
  Nie czas wyciągać jakieś historyczne – rzeczywiste i domniemane winy. Nie wiemy w jakich uwarunkowaniach podejmowane były kiedyś przeróżne decyzje. Ważne jest to, co kto robi obecnie i czy robi to szczerze.
  Pani Hickiewicz, w sprawach pracowniczych stara się zrobić to czego nie zrobili jej poprzednicy. I nie można jej oceniać za to co się działo w w PIP przez 20 ostatnich lat!. W inspekcji rządzi Główny Inspektor, a nie jego pracownicy, czy nawet zastępcy. Dlatego ten wątek historyczny uważam za niestosowny.
  I proponuję redakcji ograniczyć wątki personalne. Nie sztuka pisać pod nickiem. Ile osób z ponad setki zabrało głos podczas ostatniego zabrania delegatów w Darłówku ??? Kto przedstawił jakieś konkretne pomysły?

 • 7 dobry napisał(a):

  Nie jesteśmy złośliwi. Tam gdzie pieniądze to tak krawiec kraje ….
  Lecz jak ocenić zaangażowanie obecnej Pani Głównej Inspektor Pracy w sprawę bieżących ocen, upoważnień, posługiwania się orłem przez ip. To tak doświadczony członek kierownictwa PIP z wiloletnim doświadczeniem może uzyskać oczekiwany przez zw zaw i SIPRP stan. To nie pieniądze a zrozumienie potrzeb ip przez GIP, troszeczkę zrozumienia i otwartości dla społeczności inspektorskiej.

 • 8 szeherezada napisał(a):

  Podobno nie ma pieniędzy i dlatego dostaję białej gorączki patrząc na spoty reklamowe wykupione za ciężkie pieniądze i zachęcające do uzyskiwania dyplomów.