Inspektorzy pracy mają prawo do posługiwania się godłem Rzeczypospolitej Polskiej.

21 lutego 2012 | Bez kategorii

 

Do pobrania pismo Zarządu Głównego SIPRP z dnia 21.02.2012r. skierowane na ręce Głównego Inspektora Pracy o ponowne rozpatrzenie wniosku w sprawie używania przez ponad 1500 inspektorów pracy w korespondencji urzędowej wizerunku orła, ustalonego dla godła Rzeczypospolitej Polskiej i jego uwzględnienie.

 

Pismo Zarządu Głównego SIPRP z dnia 21.02.2012r.

Źródłowe pismo z dnia 29.12.2011r. Zarządu Głównego SIPRP i odpowiedź z dnia 27.01.2012r. Głównego Inspektora Pracy w tej sprawie można odnaleźć we wpisie z dnia 9.02.2012r. zamieszczonym w niniejszej zakładce.

 

Przedstawiamy również godło Rzeczypospolitej Polskiej, a także logo Państwowej Inspekcji Pracy i zbliżone do niego znaki używane przez kilka innych podmiotów.

 

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 7 do wpisu “Inspektorzy pracy mają prawo do posługiwania się godłem Rzeczypospolitej Polskiej.”

 • 1 Olaf napisał(a):

  Trzeba przyznać pismo dobrze napisane przez SIPRP, są w nim trafne argumenty przemawiające za racją inspektorów. GIP nie powinien się dłużej sprzeciwiać i powinien spełnić wolę takiej rzeszy inspektorów. Na marginesie stare logo PIP było ciekawsze od obecnego, z którym chyba mało kto się identyfikuje.

 • 2 Zorro napisał(a):

  Okazuje się, że w Państwowej Inspekcji Pracy występują lepsze organy i gorsze organy. Główny Inspektor Pracy sam używa orła na dokumentach firmowych i pozwala na to Okręgowym Inspektorom Pracy. Choć z przepisów wynika,że orła mogą używać organy władzy państwowej to GIP pozwala używać orła swoim zastępcom, a nie są organami. Z drugiej strony GIP nie pozwala używać orła organom I instancji – ponad 1500 inspektorom, choć mają do tego pełne prawo, a jak na razie ma im wystarczyć jedynie logo. Tak wygląda „równe traktowanie” według GIP poszczególnych organów w Państwowej Inspekcji Pracy. Czas to zmienić.

 • 3 Dyzio napisał(a):

  Ciekawe, czy oba związki poprą inicjatywę SIPRP w tej sprawie?

 • 4 MMM napisał(a):

  A to w PIP są związki zawodowe??? Po co? Czyżby najciemniej było pod latarnią? To PIP sprawdza przepisy prawa pracy i musi też mieć związki zawodowe, żeby bronić swoich pracowników?! Pięknie, pięknie.

 • 5 pablo napisał(a):

  związki zawodowe dbaja przede wszystkim o swoje interesy a nie interesy pracowników których mają reprezentować

 • 6 Zorro napisał(a):

  Po lekturze pisma Zarządu GIP się teraz zastanawia co dać inspektorom: czy podwyżkę, czy orła.

 • 7 wicek napisał(a):

  a to gip bierze w ogóle pod uwagę jakąs podwyżkę?