Kolejne publikacje prasowe na temat nagród w centrali PIP – czyli ile tak naprawdę zarabia się w GIP?

25 sierpnia 2019 | Bez kategorii

Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że w „Dzienniku Gazecie Prawnej”  z dnia 22.08.2019 r. zamieszczono kolejny już obszerny artykuł red. Łukasza Guzy: „Szefostwo inspekcji pracy z podwójnymi pensjami. Jak duże nagrody otrzymał GIP i jego zastępcy?” – https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1426791,pip-gip-nagrody-pensje-lyszczek-pieniadze.html .

 

Tematyki tej dotyka także portal dziennik.pl w publikacji „Wysokie nagrody kierownictwa PIP. Bonusy jak roczna pensja pracownika” – https://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/605682,pip-nagrody-gip-pracownicy.html oraz portal money.pl w publikacji „Wysokie nagrody kierownictwa PIP. Olbrzymie bonusy”  – https://www.money.pl/pieniadze/wysokie-nagrody-kierownictwa-pip-olbrzymie-bonusy-6416177154950785a.html , a także portal INN:POLAND w publikacji red. Patrycji Wszeborowskiej „Inspektorzy walczą o wyższe pensje. Tymczasem szefowie przyznali sobie sowite nagrody”  https://innpoland.pl/154329,nagrody-dla-kierownictwa-w-panstwowej-inspekcji-pracy-zarobki-gip

 

Temat to nie nowy, powraca na łamy prasy z dość przewidywalną częstotliwością, a kiedyś, w czasach słusznie minionych, powodował …. małe trzęsienia ziemi i inicjował … nawet kolejny obrót karuzeli kadrowej w GIP.  No cóż czasy się zmieniły, dyżurny temat pozostał…

 

Zresztą nie wiadomo, co wynika (czy wyniknie) z podanych (i nie podanych) w artykule kwot. „Prawa nie naruszono, nie naruszono także akceptowanego przez wiele lat i wiele poprzednich ekip obyczaju”.  Zresztą praca kierownicza nie jest lekka i pieniądze ciężko pracującym po prostu się należą.

 

Szczerze powiedziawszy najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że od wielu lat (żeby nie powiedzieć: od zawsze)  nikt nie ma pomysłu na rozwiązania systemowe w inspekcji pracy (czytaj: reformę) i to nie tylko w kwestiach płacowych, ale przede wszystkim w kwestii podstaw merytorycznych funkcjonowania instytucji, uproszenia procedur, specjalizacji itp. Otoczenie społeczno-gospodarcze zmienia się co kilka lat w sposób rewolucyjny, my zaś pozostajemy przy rozwiązaniach i procedurach pochodzących z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a mentalnie pewnie jeszcze w czasach inspekcji związkowej.

 

Szkoda że tak naprawdę żadna siła polityczna nie jest poważnie zainteresowana funkcjonowaniem inspekcji pracy w Polsce. Jest dobrze. Po prostu.

 

Tematyka nagród w GIP gościła już niejeden raz na stronie siprp, np. publikacja na  temat nagród przyznawanych sobie przez kierownictwo GIP w czasach słusznie minionych zamieszczona kilka lat temu na naszej stronie internetowej (http://www.siprp.pl/niezwykle-nagrody-w-glownym-inspektoracie-pracy/) wywołała liczne i zróżnicowane komentarze. Ostatnio (30 czerwca 2019 r. ), z naiwną chyba nadzieją że to coś zmieni, do dyskusji tej włączył się na swojej stronie internetowej Związek Zawodowy Pracowników PIP http://www.zzpracownikowpip.pl/ (w zakładce „komunikaty”)

 

aktualizacja – 3.09.2019 r.

 

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1428105,beda-wyjasnienia-w-sprawie-nagrod-szefostwa-pip.html

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=A3D3C688FBFB85B2C1258462002B5A24

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.