Mija rok działalności naszego Stowarzyszenia. Podsumowanie i …prezent na 2013 r.

30 grudnia 2012 | Bez kategorii

 

 

Minął właśnie pierwszy rok działalności Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej. Za nami pierwsze, może drobne sukcesy, ale też pierwsze niepowodzenia. Cieszymy się jednak z tego, że nasza obywatelska inicjatywa i podejmowane działania cieszą się  dużym i coraz większym zainteresowaniem i poparciem środowiska inspektorów pracy.

 

Z satysfakcją obserwujemy, że Stowarzyszenie jako organizacja pozarządowa (NGO), reprezentująca środowisko inspektorów pracy, jest dostrzegane jako poważny partner, nie tylko przez najważniejsze w kraju organizacje pozarządowe, ale także przez urzędy i różne gremia decyzyjne.   …

 

Staramy się na bieżąco, a przede wszystkim rzetelnie informować  o najważniejszych dla nas sprawach, a także, nieraz z przymrużeniem oka je komentować. Nasza strona internetowa jest nowoczesną formą przekazu informacji, a także wymiany myśli, zdań i poglądów. Z miesiąca na miesiąc rośnie  liczba osób ją odwiedzających. Bierzemy udział w konferencjach i seminariach, szczególnie w dziedzinie etyki i przeciwdziałaniu korupcji. W imieniu nas wszystkich reagujemy  na stronnicze lub nieprawdziwe informacje publikowane  mediach, dotyczące inspekcji i inspektorów. Naszym mottem jest łacińska sentencja, iż zgoda obywateli to mur obronny miasta. Nasze działanie, to nawoływanie do takiej zgody i przemawiania w naszych sprawach jednym głosem.

 

Informujemy, że w mijającym roku nastąpiła też zmiana w składzie Zarządu Głównego SIPRP. Mamy nadzieję na stałe powiększanie się grona członków i sympatyków SIPRP i wsparcie środowiska w podejmowanych przez Stowarzyszenie działaniach.  Z przyjemnością informujemy, ze po przeanalizowaniu kosztów naszego funkcjonowania, Zarząd Główny SIPRP podjął  uchwałę o obniżeniu o 50% składki członkowskiej na 2013r., która będzie wynosić tylko 5 zł miesięcznie, czyli 60 zł rocznie. Wszystko więc drożeje, a nasza składka  wręcz przeciwnie. Wszyscy powinniśmy oszczędzać, niech więc nasza decyzja będzie naszą reakcją na trudną sytuację finansową inspektorów pracy.

 

Zachęcajmy koleżanki i kolegów – inspektorów pracy do wstąpienia do SIPRP. Każdy z nas na pewno zna osoby, które chciałby widzieć w gronie członków Stowarzyszenia, a być może osoby te nie wiedzą jeszcze o naszym istnieniu, a może czekają na kontakt, propozycję lub zachętę.  Zarząd Główny SIPRP zachęca więc  i zaprasza kolejne osoby do przystąpienia do grona osób stowarzyszonych w naszej organizacji, do aktywnego uczestniczenia w życiu naszej strony internetowej, zapoznawania się z informacjami, zamieszczania merytorycznych komentarzy, a także do udziału w forum dyskusyjnym.

 

Koleżanki i koledzy! Formalności związane z przystąpieniem do Stowarzyszenia zredukowaliśmy do minimum. Wystarczy przesłanie na adres mailowy SIPRP znajdujący się na naszej stronie głównej danych kontaktowych, wystarczy telefon na jeden z podanych tam numerów, a my pomożemy dopełnić pozostałych formalności.

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

 

życzy

 

Zarząd Główny

Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej.


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.