Narodowe Święto Niepodległości A.D. 2012

11 listopada 2012 | Bez kategorii

 

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy wszystkim Koleżankom i Kolegom inspektorom pracy radości na co dzień, a także wielu sukcesów oraz satysfakcji w służbie dla Rzeczypospolitej i jej obywateli

 

Zarząd Główny SIPRP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Myśmy się porywali „z motyką na słońce”,

dmuchali przeciwko wichurze nieufności,

pogardy dla tych, co się ważą na takie szalone czyny.

 

Józef Piłsudski, 29 marca 1916

 

 

Zapraszamy do odsłuchania jednego z nielicznych zachowanych nagrań głosu Marszałka –

www.youtube.com/watch?v=oOcBRyQtb_w

 

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 5 do wpisu “Narodowe Święto Niepodległości A.D. 2012”

  • 1 obs.2 napisał(a):

    Jednym z przekleństw naszego życia, jednym z przekleństw naszego budownictwa państwowego jest to, żeśmy się podzielili na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem, a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy, żeśmy wychowali wśród siebie Polaków różnych gatunków, Polaków z trudnością się porozumiewających […] To oczywiście cytat z Marszałka. Jest tak i w skali makro/społeczeństwa i niestety w skali mikro, czyli w firmach, organizacjach, urzędach itp.
    Przykre. przesypiamy nasze (jako Polska) i nasze (jako obywatele) najlepsze lata.

  • 2 Kamil napisał(a):

    Warto w tym miejscu i przy tej okazji przytoczyć oraz odpowiednio odnieść do naszej rzeczywistości inny cytat Marszałka: „Oczekiwanie zmian, nadzieje na polepszenie są powszechne. […] Obliczyć i przewidzieć wszystkiego niepodobna. Ale dopóki społeczeństwo jest bierne, spodziewa się wszystkiego od wypadków, od innych, tylko nie od siebie – nic nie nastąpi. […] Wobec tego – czyż wolno nam milczeć?”

  • 3 Daro napisał(a):

    „W dzieciństwie moim ciągle szeptano mi w uszy tzw. mądre przysłowia: „Nie dmuchaj pod wiatr!” „Głową muru nie przebijesz!” „Nie porywaj się z motyką na słońce!”. Doszedłem potem do wniosku, że silna wola, energia i zapał mogą te właśnie zasady załamać. I obecnie kiedy stoimy wobec wielkich zadań dalszej budowy państwa polskiego, właśnie potrzeba nam ludzi, którzy potrafią tej starej mądrości tych przysłów się przeciwstawić.” – to także jeden z aktualnych w dzisiejszych czasach cytatów Marszałka.

  • 4 rober napisał(a):

    Niestety nie pomogą już modły o powrót marszałka Piłsudskiego do naszej rzeczywistości. Moim zdaniem każdy może coś zmienić w codziennej pracy. Dlatego w myśl przysłowia – w kupie siła. Z tego względu należy jednoczyć się nie tylko z powodu mówienia w tym samym języku….

  • 5 mario napisał(a):

    Polska, sami Polacy to twierdzili, nierządem stoi. Polska to jest prywata, Polska to jest zła wola. Polska to jest anarchia. I jeśliśmy po upadku mieli sympatię dla siebie, to nigdy nie mieliśmy szacunku dla siebie. Nie zaufanie, a niepewność wzbudzaliśmy i stąd chęć narzucania nam opiekunów, wyznaczonych dla narodu anarchii, niemocy, swawoli, dla narodu, który się do upadku doprowadził prywatą, nieznoszącą żadnej władzy. – jakże aktualny cytat Wielkiego Wodza. Czy my obecnie zdajemy egzamin z patriotyzmu? Na pewno nie bo nie ma jednej Polski tak wtedy jak i obecnie. Smutne to ale niestety prawdziwe.