„Nie ma wolności bez solidarności.”. Brawo Lechu!

31 sierpnia 2014 | Bez kategorii

Podpisanie_porozumien_452188634 lata temu w Gdańsku w sali BHP, podpisano „porozumienia sierpniowe”, których skutkiem było zalegalizowanie NSZZ „Solidarność” i innych niezależnych związków zawodowych, i które stały się początkiem końca komunizmu i systemu pojałtańskiego w Europie.

 

Data ta jest również ważna dla Państwowej Inspekcji Pracy – jest to początek odrodzenia się inspekcji pracy jako niezależnego organu kontroli państwowej. Zaledwie pół roku po podpisaniu porozumień sierpniowych uchwalona została ustawa z dnia 6 marca 1981 r. o Państwowej Inspekcji Pracy, której następczynią jest ustawa o PIP z 2007 r.

 

Jednym z bohaterów tych wydarzeń, które przeszły już do historii jest oczywiście Lech Wałęsa. Wówczas prosty robotnik, zatrudniony w Stoczni im. Lenina. ……

 

Brawo Lechu! Dziękujemy za tamto!

 

Ale do tych wielkich, historycznych podziękowań dołączamy małe – za to, co dało się zobaczyć w mediach kilka dni temu.

 

wałesa.49deef09de357ede24f0b27bb9e94d58Przy okazji relacji z wizyty Noblisty i Prezydenta na budowie oddanego do użytku dzisiaj „Centrum Solidarności w Gdańsku”, gdzie mieści się także Jego biuro można było zobaczyć, że zarówno Lech Wałęsa, jak i jego najbliższe otoczenie, dziennikarze itp. zgodnie przepisami, wzorowo używali środków ochrony indywidualnej. Co nie wszystkim celebrytom się zdarza. Czyż nie jest to godna pochwały, a dodatku darmowa reklama właściwych postaw w zakresie ochrony życia na w miejscu pracy !

 

 

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.