Ochrona osób ujawniających nieprawidłowości w miejscu pracy. Projekt badawczy Instytutu Spraw Publicznych.

27 października 2013 | Bez kategorii

indeks Wszystkim czytelnikom naszej strony znane jest na pewno zaangażowanie Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej w tworzenie projektu ustawy wzmacniającej prawną ochronę whistleblowerów, tj. osób sygnalizujących nieprawidłowości w miejscu pracy. ….

 

Z przyjemnością więc, na prośbę Instytutu Spraw Publicznych przekazujemy Wam informację o prowadzonym przez ten ośrodek ważnym projekcie badawczym, realizowanym przy wsparciu Komisji Europejskiej wraz z ośrodkami badawczymi w  Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Estonii.

 

Ujawniłeś/aś nieprawidłowości w swoim otoczeniu lub miejscu pracy?

A może spotkałeś się z taką sytuacją w najbliższym otoczeniu? 

Podziel się z innymi swoją historią.

 

Instytut Spraw Publicznych prosi o kontakt mailowy lub telefoniczny osoby, które zdecydowały się na ujawnienie nieprawidłowości w swoim miejscu pracy. Badacze ISP chcą poznać ich historie, dowiedzieć się, z jakimi trudnościami się zmagają, i jak wpłynęło to na ich życie. Rozmówcom zapewniona będzie całkowita anonimowość.

 

Na podstawie zebranych informacji autorzy chcą  opisać sytuację sygnalistów w Polsce i opracować rekomendacje zmian, które pozwolą zagwarantować im wyższy poziom ochrony przed negatywnymi konsekwencjami ujawnienia nieprawidłowości.

 

Kontakt:

badanie@isp.org.pl  (na zgłoszenia czekamy do 10 listopada)


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.