Opinia SIPRP o projekcie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych badań sanitarno-epidemiologicznych.

20 stycznia 2015 | Bez kategorii

pracownicza książeczka  zdrowia

 

Informujemy, iż po zebraniu opinii środowiska, Zarząd Główny SIPRP opracował i przesłał do Ministra Zdrowia  opinię w sprawie projektu rozporządzenia o obowiązkowych badaniach sanitarno-epidemiologicznych. Omówienie projektu ww. ustawy znajduje się w zamieszczonym na stronie SIPRP  wpisie z dnia 02.01.2015r. (link do wpisu – http://www.siprp.pl/obowiazkowe-badania-sanitarno-epidemiologiczne-inspektorow-pracy/ ).

 

 

Serdecznie dziękujemy koleżankom i kolegom z różnych stron kraju za uwagi i zapraszamy do dalszej współpracy. Tak, jak zwykle w naszym stanowisku staramy się kierować zasadą złotego środka.  Mamy nadzieję, że opinia środowiska inspektorów pracy zostanie wzięta pod uwagę w toku dalszych prac legislacyjnych.

 

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji – http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/267366 (stan na 20.01.2015 r. godz. 21.00) – brak jest opinii Państwowej Inspekcji Pracy, oraz reprezentujących pracowników PIP organizacji związkowych.

 

do pobrania –  OPINIA SIPRP


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarze 2 do wpisu “Opinia SIPRP o projekcie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych badań sanitarno-epidemiologicznych.”

  • 1 obserwator napisał(a):

    A jak było dotychczas? Przecież PIP twierdził przez długie lata, że to inspektorów pracy nie obowiązuje. I przecież bez żadnych książeczek sanepidowskich kontrolowano rzeźnie, masarnie czy przetwórnie.
    Czy słyszeliście, ze ustawa o GMO czeka już na podpis prezydenta. Ciekawe, czy za te 2,5 mln. przyjęto do PIP jakichś fachowców. Sprawdzałem w BIP. Nie ma takiego naboru.
    Bo żadnych szkoleń wewnętrznych w tym newralgicznym roku „w tym temacie” nie zaplanowano. Chyba „Jakoś to będzie”! Zawsze się to dotychczas sprawdzało.

  • 2 przebadany napisał(a):

    Od lat PIP powoływał się na pisemne stanowisko GIS, z którego wynikało,że inspektorów pracy badania te nie dotyczą. Obecnie stan prawny ulega zmianie i okazuje się, że inspektorzy pracy podobnie jak inni ludzi mogą się czymś zarazić i jednak mogą zarazić innych. Z drugiej strony posiadanie ważnych badań sanitarno-epidemiologicznych chroni inspektora pracy.