„ORZEŁ MOŻE”. Wielka akcja społeczna.

01 maja 2013 | Bez kategorii

logo-Orzeł-może

 

Szanowni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej!

 

Z przyjemnością dołączamy do wielkiej akcji społecznej prowadzonej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Od 2 maja do 4 czerwca 2013 r. media oraz liczni celebryci przekonywać będą, że powinniśmy być dumni z tego co osiągnęliśmy w budowaniu obywatelskiego, demokratycznego społeczeństwa. Że powinniśmy być dumni z naszej Ojczyzny, że  powinniśmy się cieszyć z wywalczonej przez nas wolności. Rozpoczęcie akcji w Święto Flagi nie jest przypadkowe, gdyż organizatorzy chcą również zachęcić rodaków do radosnego obchodzenia świąt i rocznic państwowych, a także przekonywać do okazywania naszego przywiązania do symboli narodowych.

 

Do tego akurat nas przekonywać nie trzeba. Myśli takie legły u podstaw powołania Stowarzyszenia, do którego mamy zaszczyt należeć.

 

Hasłem, które proponujemy, jako nasz skromny udział w akcji społecznej jest: „Nie patrzmy tylko pod nogi, po to aby się nie przewrócić, rozglądnijmy się od czasu do czasu dookoła – popatrzmy do góry!”.

 

Wszystko się zmienia, wszystko się unowocześnia. Mamy prawo i obowiązek oczekiwać tego samego do siebie. Popatrzmy sobie prosto w oczy, uśmiechnijmy się do innych.  Usuńmy dzielące nas wzajemnie i odgradzające od innych obywateli bariery, zbędną biurokrację, mównice, nakryte zielonym suknem stoły, nowomowę i bezosobowy język danych statystycznych. Popatrzmy na siebie i naszą pracę właśnie z perspektywy orła – pozwoli to ocenić problemy z którymi się spotykamy w ich rzeczywistym wymiarze.

 

Nie tylko orzeł może, możemy i my ! …

 

W dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja życzymy wszystkim włodarzom i obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej wszelkiej pomyślności !

 

Zarząd Główny SIPRP

 

Do pobrania:  Apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 8 do wpisu “„ORZEŁ MOŻE”. Wielka akcja społeczna.”

  • 1 greg napisał(a):

    A jakie są dalsze losy inicjatywy siprp i o ile mi wiadomo związków zawodowych działających w pip, aby wszelkie dokumenty nakładające na obywatela obowiązek lub zawierające stanowisko urzędu w ważnych dla obywateli sprawach – opatrzone były godłem państwowym.
    Godłem posługują się aktualnie tylko dwa organy pip – czyli główny i okręgowi inspektorzy pracy. Przywilej ten posiadają także zastępcy gipa – ale wiadomo są z tzw „erki”. Ostatnio ze zdumnieniem stwierdziłem, ze prawo posługiwania sie orłem otrzymali zastępcy oip-ów, którzy nie są organami pip! Jest to wbrew stanowisku głównego inspektora pracy przekazanego siprp i związkom, że „jest dobrze tak jak jest” i nie przewiduje się obdzielania godłem nikogo poza poprzednio uprzywilejowanymi. I szacunek do obywatela przejawia się w tym, że decyzje ważące nieraz o być albo nie być firmy opatrzone są koślawą pieczątką, a pisma wewnętrzne dotyczące np inwentaryzacji czy zakupów papieru oznaczone są dumnym znakiem orła!!!!!
    Czy stanowisko gipa się zmieniło, czy to kolejny przykład działania „po uważaniu”? Czy zmieniono księgę identyfikacji wizualnej pip, co wskazywano jako warunek zmian, a jeżeli tak to kto za to zapłacił ? Kto podjął tą tajemniczą decyzję i czym się kierował wybierając akurat zastępców oip-ów? Czy moglibyście w tej sprawie skierować do centrali urzędu zapytanie?
    Tak więc siprp odniosło 5% sukces (bo o tyle zwiększyła się liczba inspektorów którym przyznano prawo do posługiwania się godłem).
    Ale czyzy to sukces? Przecież nie o to chodziło.

  • 2 Kamil napisał(a):

    Szkoda, że nie wszyscy w PIP przywiązują jak SIPRP odpowiednią wagę do symboli narodowych. Z ciekawości popatrzcie na stronę internetową Państwowej Inspekcji Pracy i na strony poszczególnych Okręgowych Inspektoratów Pracy – choć jest tam tyle różnorakich treści i fotografii, to nie znajdziecie na żadnej ze stron Godła Państwowego – sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czy tak być powinno w państwowym Urzędzie.
    A jakiś czas temu Premier wyraził stanowisko w mediach że „wszystko co państwowe powinno być oznaczone Godłem RP”. Życie pokazuje,że z Premierem Rządu nie ma co się spierać.
    Może jednak mimo wszystko Nowe – obecne Kierownictwo PIP „posłucha” stanowiska Prezesa Rady Ministrów zarówno w sprawie podmiotowego zakresu stosowania Konwencji Nr 81, jak i w sprawie Godła. Może GIP ma odmienne stanowisko od poprzedniej szefowej Urzędu i czeka na jakiś pretekst żeby zmienić druki dokumentów, by jak pisze GREG „wszelkie dokumenty nakładające na obywatela obowiązek lub zawierające stanowisko urzędu w ważnych dla obywateli sprawach – opatrzone były godłem państwowym”. Chyba nie ma ku temu lepszej okazji niż wystąpienie z takim apelem przez SIPRP 2 Maja w Święto Flagi.

  • 3 Dyzio napisał(a):

    Wynika z tego, co pisze Greg że w PIP są równi i równiejsi. Czy ktoś może wyjaśnić na jakiej podstawie prawnej oznaczeń wizerunku orła uzywają Zastępcy GIP-a i Z-cy OIP-ów skoro nie posiadają oni statusu organów władzy państwowej?

  • 4 kali napisał(a):

    może nie równi i równiejsi, ale ważniejsi. Ot tak po prostu sobie ktoś zdecydował, że zastępcy będa używać godła. Wiadomo inspektor pracy nie jest tego godzien. Jakaś dziwna niemoc panuje w tym względzie, a może bardziej niechęć, którą trudno zrozumieć.

  • 5 mmm napisał(a):

    Ale za to Polska Inspekcja Pracy o której ostatnio głośniej niż o Państwowej Inspekcji Pracy stosuje godło narodowe.

  • 6 maniek napisał(a):

    dlaczego nik nie protestuje przeciw profanacji symboli narodowych, od kiedy to kolor różowy jest barwą narodową Polski?

  • 7 kanonier napisał(a):

    Co do barw narodowych chyba kolega „maniek” nie dostrzega sentencji artykułu o godle polskim. Niedługo skomentuje, że orzeł ma za długie skrzydła lub za krótkie szpony. Niech kolega „maniek” pomyśli, na jakim tle umieszcza się orła na banderach polskich statków.

  • 8 mmm napisał(a):

    Maniek zmień ustawienia monitora, albo lepiej wyrzuć go przez okno. U mnie tło jest czerwone:-))