„Plebiscyt na Głównego Inspektora Pracy 95-lecia inspekcji pracy w Polsce”.

15 grudnia 2014 | Bez kategorii

plebiscyt_GIP

 

Pod koniec roku jubileuszowego 95-lecia istnienia inspekcji pracy w Polsce, SIPRP wspólnie z Międzyzakładową Komisją Koordynacyjną NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” przy Państwowej Inspekcji Pracy – ogłasza „Plebiscyt na Głównego Inspektora Pracy 95-lecia inspekcji pracy w Polsce”.

 

W plebiscycie tym, w okresie 16.12.2014r. – 15.01.2015r. możemy oddać głos na jedną osobę, która pełniła tę zaszczytną funkcję w przeszłości. ….

 

Aby wziąć w głosowaniu wystarczy w sondzie zamieszczonej w panelu bocznym naszej strony internetowej „kliknąć” na osobę, która pełniła funkcję Głównego Inspektora Pracy, mając na uwadze m.in. jej zasługi dla społeczeństwa, samej inspekcji (a także jej pracowników), albo po prostu Wasz poziom sympatii wobec tych historycznych już postaci. Niektóre z tych postaci zapewne jeszcze pamiętamy, o innych czytaliśmy lub być może słyszeliśmy od starszych stażem koleżanek czy kolegów…

 

Okazuje się, że choć Inspekcja Pracy to instytucja z prawie już wiekową tradycją, to zarówno w „sieci” jak i źródłach drukowanych nie można odnaleźć zbyt wielu informacji na temat osób, które kierowały naszą instytucją w przeszłości.

 

Może nasz plebiscyt jest okazją, aby biografie głównych inspektorów pracy znalazły się na odnowionej stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy.

 

Poniżej publikujemy odnośniki do krótkich informacji (głównie biograficznych) niżej wymienionych niektórych kandydatów pełniących funkcję Głównego Inspektora Pracy.

 

W latach 1919-2012 funkcję Głównego Inspektora Pracy pełniły następujące osoby:

 

– Pan Franciszek Sokal                        – 1919-1920

– Pan Marian Klott de Heidenfeldt – 1920-1939

– Pan Henryk Altman                          – 1945-1952

– Pan Edmund Żebrowski                    – 1952-1954

– Pan Zdzisław Wierzbicki                   – 1954-1967

– Pan Henryk Kowalski                       – 1967-1987

– Pan Jan Laskowski                           – 1987-1990

– Pan Tadeusz Sułkowski                     – 1990-1999 –

http://www.atest.com.pl/teksty,aa1104_2

– Pan Tadeusz Zając                            – 1999-2002 – http://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Zaj%C4%85c_%28inspektor%29

– Pani Anna Hintz                                – 2002-2006 –

http://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Hintz

– Pani Bożena Borys – Szopa               – 2006-2008 – http://pl.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%BCena_Borys-Szopa

– Pan Tadeusz Zając                            – 2008-2011 –

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Zaj%C4%85c_%28inspektor%29

– Pani Anna Tomczyk                          – 2011-2012 – http://biznes.onet.pl/wywiad-z-anna-tomczyk-bylym-glownym-inspektorem-pr,18563,5246435,prasa-detal

 

W publikacji wykorzystano niektóre  informacje i fotografie  zaczerpnięte z książki Edwarda Kołodziejczyka „Inspekcja Pracy w Polsce 1919 – 1999„.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

Anna Hintz Bożena Borys SzopaAnna Tomczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ps.

Dziękujemy Pani Ewie Dośli – Dyrektorowi Gabinetu Głównego Inspektora Pracy za przekazanie nam syntetycznych informacji w zakresie, o jakim mowa w niniejszej publikacji.

 

aktualizacja 30.12.2014r.

 

Podkreślamy, że każdy z respondentów głosować może tylko jeden raz, z jednego IP  i tylko na jednego wybranego przez siebie kandydata. Głosy oddane z naruszeniem powyższej zasady uznajemy za nieważne i głosy takie nie będą brane pod uwagę.


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 6 do wpisu “„Plebiscyt na Głównego Inspektora Pracy 95-lecia inspekcji pracy w Polsce”.”

  • 1 beton PIP napisał(a):

    Moim zdaniem „najlepszym” Gip-em był p. T.M. Zająć – tak jak on ustawił IP-ów w „szeregu ciemniaków” nikomu dotychczas się nie udało. Co tam w stosunku do niego Marian Klott de Heidenfeldt – nie ma porownania?!

  • 2 Radek napisał(a):

    Szkoda, że w sondażu nie można typować także „najmniej zasłużonego” GIP-a 95-lecia inspekcji pracy – Oj by się tu działo.

  • 3 niezlosliwy napisał(a):

    Ale z tą Panią Tomczyk to chyba jakiś żart? Może ktoś napisze o jej zasługach…I może o przyczynie nagłego odwołania przez Panią Marszałek Kopacz.

  • 4 Jack Sparrow napisał(a):

    Tadeusz Sułkowski rozumiem i popieram ( ale tu powinno być co najmniej 90 % głosów ) ale Anna Tomczyk…. 2 miejsce nie no jaja sobie robicie… chyba że koledzy z GIP-u tak licznie na tą Panią oddali głos

  • 5 ManIpulant napisał(a):

    Przecież to jest jasne, tak jak z sondażem poparcia dla Stowarzyszenia. Nagle się zrobiło z 10% przeciwników 35%. Za bardzo kogoś bolało poparcie i się rzucili do głosowania…

  • 6 beton PIP napisał(a):

    Jak widać środowisko inspektorów to zlepek indywidualistów, nad którym ciężko zapanować. ta grupa zawodowa musi sobie zdać sprawę z tego, że w „kupie siła”. Niejednolite zdanie jest bardzo wygodne dla kierownictwa PIP. Z każdej strony dokłada się obowiązków IP-om. a gdy mowa o podwyżkach wtedy panuje cisza „jak makiem zasiał”. Ci, którzy oddali głos na byłą GIP A. Tomczyk powinni odpowiedzieć sobie na pytanie co takiego dobrego zrobiła ta Pani dla PIP?!