Rada Ochrony Pracy zaopiniowała kandydaturę Pani Iwony Hickiewicz na Głównego Inspektora Pracy

10 lipca 2012 | Bez kategorii

 

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ochrony Pracy wyraziła opinię o kandydaturze Pani Iwony Hickiewicz na stanowisko głównego inspektora pracy. Przed głosowaniem w tej sprawie Pani Iwona Hickiewicz powiedziała: „To ogromny zaszczyt móc dzisiaj stanąć przed państwem w roli kandydata na …. stanowisko głównego inspektora pracy. W Państwowej Inspekcji Pracy pracuję już 19 lat. Chciałabym zadeklarować, że jeżeli uzyskam państwa poparcie zrobię wszystko, żeby PIP cieszyła się nie mniejszym autorytetem niż dzisiaj i żeby obowiązki nałożone na pracowników PIP były wypełniane jak najlepiej.”

Nikt z członków ROP nie miał pytań do kandydatki, więc Izabela Katarzyna Mrzygłocka, przewodnicząca Rady zaproponowała głosowanie tajne, na które Rada się zgodziła. W głosowaniu tajnym ROP pozytywnie zaopiniowała wniosek marszałek Sejmu Ewy Kopacz o powołanie Pani Iwonie Hickiewicz na stanowisko głównego inspektora pracy. W głosowaniu wzięło udział 25 członków rady, oddano 23 ważne głosy, z czego 21 za i 2 wstrzymujące się.

 

Pani Iwonie Hickiewicz serdecznie gratulujemy.

 

Pani Anna Tomczyk, ustępujący Główny Inspektor Pracy, na dzisiejszym posiedzeniu ROP prezentowała opracowanie inspekcji na temat przestrzegania przepisów prawa pracy. Informacje z tego zakresu przedstawiła również prokuratura.

 

Dziękujemy za informację zaprzyjaźnionemu  miesięcznikowi „ATEST Ochrona Pracy”


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 5 do wpisu “Rada Ochrony Pracy zaopiniowała kandydaturę Pani Iwony Hickiewicz na Głównego Inspektora Pracy”

 • 1 Zorro napisał(a):

  Pani Inspektor mamy nadzieję, że za deklarowaną na Radzie Ochrony Pracy dbałością o wypełnianie przez pracowników PIP nałożonych na nich obowiązków pójdą z Pani strony skuteczniejsze niż dotychczas starania Głównego Inspektora Pracy o niezwłoczny wzrost zamrożonych od 2009r wynagrodzeń pracowników PIP – przypomnijmy pozbawionych podwyżek wynagrodzeń o rok wcześniej niż reszta pracowników budżetówki poprzez niefortunne wystąpienie w Sejmie poprzedniego szefa Urzędu – Pana Tadeusza Zająca, który się wtedy takich podwyżek zwyczajnie zrzekł zaskakując tym Posłów i chyba wszystkich pracowników PIP.

 • 2 Baskenazy napisał(a):

  Trochę za szybko te gratulacje chyba
  Czyżby Zarząd został już „przekonany” przez nowego GIPa
  Wszystko wskazuje na to, że dalej będzie jak jest. Zdegenerowany moralnie i merytorycznie aparat GIPu będzie nieudolnie „zarządzał” ludzikami w terenie.
  Deklaracja w przytoczonej wypowiedzi nowej GIP jest jasna:
  -nic nie zmienię aby odbudować podupadły autorytet PIPy
  -tak was obciążę robotą że wam w pięty pójdzie
  Jakoś o poprawie sytuacji materialnej pracowników czy naprawie moralnej GIPu nie ma nic w przytoczonej wypowiedzi.

 • 3 Skarbnik napisał(a):

  Baskenazy moim zdaniem kultura wymaga by pogratulować drugiemu, gdy spotka go określony zaszczyt podobnej rangi i nie ma w tym nic złego. Gdyby to spotkało Ciebie, to również otrzymałbyś nasze gratulacje. Zamiast pisać w komentarzach takie niczym nie poparte i niesprawiedliwe stwierdzenia o „przekonaniu” Zarządu niech Ty, a także każdy z pozostałych dotychczas niezaangażowanych lub mało zaangażowanych pracowników PIP skuteczniej niż dotychczas wesprze Zarząd SIPRP w podejmowanych działaniach i niech zrobi choć część tego co członkowie Zarządu SIPRP społecznie, kosztem swojego wolnego czasu od ponad 6 miesięcy robią dla środowiska inspektorów pracy.

 • 4 pablo napisał(a):

  Nie ma w tym nic złego, ze komuś życzy się powodzenia i dobrego kierowania daną instytucją tuż po objęciu stanowiska, nie można od razu zakładać, że dana osoba będzie fatalnym szefem, po czynach go poznamy, zobaczymy jakie działania bedą przez nowego szefa podejmowane i dopiero dokonamy oceny jego, a właściwie jego działań (jeżeli takie będa) póki co trzeba pogratulować i czekamy.

 • 5 mmm napisał(a):

  Zgadzam się z kolegami, że trzeba pogratulować nominacji Pani Hickiewicz bo niestety nam inspektorom i całej instytucji przy tej okazji nie ma co gratulować. Niech chociaż jednej będzie dobrze – a zapewne będzie.