XIX Ogólnopolski Rajd Pracowników PIP „Małopolska 2012”.

28 czerwca 2012 | Bez kategorii

 

Z przyjemnością przekazujemy garść wrażeń ze zorganizowanego przez koleżanki i kolegów z Małopolski, XIX Ogólnopolskiego Rajdu Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Jak się dowiadujemy, zainteresowanie przekroczyło wszelkie przewidywania. Z całej Polski zjechało, a nawet zleciało się z Gdańska czy Szczecina, spędzić wspólnie kilka urlopowych dni około 300 uczestników. W Bukowinie Tatrzańskiej (gdzie była główna kwatera) byliśmy chyba najbardziej widoczną zorganizowaną grupą….

Honory gospodarza domu pełnił Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie Tadeusz Fic. Na uroczyste otwarcie Rajdu przybyła Pani Anna Tomczyk – Główny Inspektor Pracy.  Wśród oficjalnych gości byli także przedstawiciele władz gminnych i powiatowych.

Prawie do białego rana przy góralskiej (i nie tylko góralskiej) muzyce trwały tańce, biesiady i dyskusje o najważniejszych dla nas sprawach.

Ale co rano, o godzinie 7.00 uczestnicy Rajdu karnie wstawali, by zaraz po śniadaniu gremialnie  brać udział w wycieczkach, zorganizowanych tak, aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na wszystkich zrobiło chyba wrażenie sprawne zapełnianie autobusów i busów rozwożących uczestników na rajdowe trasy. Był więc spływ przełomem Dunajca, Morskie Oko z wariantem na Czarny Staw, wędrówka Doliną Kościeliską z Jaskinią Mroźną i Wąwozem Kraków.

W ostatnim dniu przy pięknym zachodzie słońca pożegnaliśmy się z Tatrami na Szczycie Kasprowego Wierchu i Świnicy. Na zmęczonych czekały bukowińskie termy.

Niezapomniane wrażenia estetyczne, spojrzenie „z góry” na codzienne problemy i poczucie wspólnoty – to  główne wartości które każdy z nas wyniósł z tego spotkania

Gratulujemy organizatorom pomysłów i sprawnej ich realizacji.

Aby upamiętnić to wydarzenie Stowarzyszenie Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza konkurs na najciekawszą fotografię z Rajdu. Najlepsze prace (za zgodą autorów) opublikujemy. Wkrótce wszystkim uczestnikom prześlemy informacje o konkursie.  Zapraszamy do ujawnienia swoich talentów.


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.