Zaproszenie Komisji Ergonomicznej O/ PAN w Krakowie oraz Oddziału Krakowskiego PTErg.

22 maja 2016 | Bez kategorii

pan.imagesKomisja Ergonomiczna Oddziału PAN w Krakowie wraz z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego uprzejmie zapraszają do wzięcia udziału w posiedzeniu naukowym, które odbędzie się w dniu 24 maja (wtorek) o godz. 18.00, w budynku PAN w Krakowie, ul. Św. Jana 28, pokój nr 4 (I. p.) – na którym  dr hab. inż. arch. Kazimierz Butelski (Instytut Projektowania Architektonicznego, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki), przedstawi referat:  „Interfejs, czyli kulturowy kontekst współczesnych wyzwań ergonomii .

 

PTENa posiedzenie to zapraszamy szczególnie, ponieważ dotyczy ono obszaru, w którym Stowarzyszenie Inspektorów Pracy RP już od kilku lat stara się aktywnie wpływać na rzeczywistość – czyli na oprogramowanie stanowiące podstawowe narzędzie pracy inspektorów pracy.

 

Z różnym zresztą skutkiem – o czym świadczą publikacje na naszej stronie internetowej (z uwagi na ich znaczącą liczbę wskazujemy jedynie linki do niektórych z nich): …..

 

http://www.siprp.pl/idzie-nowe-8-dokad-zmierzamy/

 

http://www.siprp.pl/ankieta-ergonomia-oprogramowania-komputerowego-juz-w-fazie-testow/

 

http://www.siprp.pl/idzie-nowe-6-spotkanie-z-kierownictwem-panstwowej-inspektoratu-pracy/

 

http://www.siprp.pl/wszystkiego-najlepszego-w-nowym-roku-2016-podsumowanie-czwartego-roku-dzialania-stowarzyszenia-inspektorow-pracy-rzeczypospolitej-polskiej/

 

http://www.siprp.pl/wszystkiego-najlepszego-w-nowym-roku-2015-podsumowanie-trzeciego-roku-dzialania-stowarzyszenia-inspektorow-pracy-rzeczypospolitej-polskiej/

 

http://www.siprp.pl/nie-tylko-panstwowa-komisja-wyborcza-ma-problem-z-informatyzacja/

 

http://www.siprp.pl/vi-zjazd-sprawozdawczo-wyborczy-zwiazku-zawodowego-pracownikow-panstwowej-inspekcji-pracy-lodz-11-05-2012r/

 

http://www.siprp.pl/sprobujemy%e2%80%a6/

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 9 do wpisu “Zaproszenie Komisji Ergonomicznej O/ PAN w Krakowie oraz Oddziału Krakowskiego PTErg.”

 • 1 obserwator napisał(a):

  Na zakończonym zjeździe ZZPPIP w sprawozdaniu stwierdzono, że nie ma żadnych problemów z NAVI – jakieś tam za małe literki, i w ogóle czego się czepiacie itp.

 • 2 matti napisał(a):

  Dotyczy uchwały – ocena ergonomiczna NAVIGATOR-a. KK ZZPPIP wystąpiła jedynie z pismem do NAVI TEAM w tym zakresie. I to jest cała ocena pod kątem ergonomii. Rozumiem, że przewodnicząca KK nie pracowała na tym programie i tyle w tym zakresie. Jest nowa KK i ta winna dokonać takiej oceny. W składzie KK jest trzech NIP-ów, którzy mają obowiązek pracować w tej aplikacji.

 • 3 kar napisał(a):

  Politechnika Gdańska Zakład Ergonomii i Eksploatacji Systemów Technicznych, wykonuje badania i ekspertyzy w zakresie oceny własności ergonomicznych systemów informacyjnych oprogramowania.

 • 4 obserwator napisał(a):

  Do kar:
  Niestety – nic z tego nie wynika. Nie ma woli politycznej. A może by wyszło, że cztery lata dopracowywania podstawowego w instytucji oprogramowania – to neizbyt duż powód do chwały dla GIPa Zająca, Tomczyk, Hickiewicz. Żadne z nich nigdy w życiu navigatora nie używało. Podobnie jak b. szef sekcji kontroli wewnętrznej.
  Do zwiazków zawodowych: czy wiecie ilu ip. MUSI pracować w okularach. I jaka jest profilaktyka tego problemu w instytucji stojącej na straźy zdrowia człowieka w środowisku pracy?
  INSPEKTOR PRACY – TO (CHYBA) TEŻ CZŁOWIEK !!!

 • 5 matti napisał(a):

  No widać, że była przewodnicząca KK ZZPPIP miała za daleko do tego ośrodka, aby dokonać oceny NAVIGATOR-a w zakresie ergonomiczności. To ci dopiero heca?!

 • 6 kar napisał(a):

  Co tam Navi, właśnie wchodzi nowy program kancelaryjny, który będą obsługiwać wszyscy inspektorzy. Będzie się działo.

 • 7 obserwator napisał(a):

  Proszę, nie komentujcie działań byłej przewodniczącej. To niczego nie zmieni. To bardzo przykre, że można wykopać takie doły i zasiać taką atmosferę niechęci do słusznych działań podejmowanych przez inną organizację.

 • 8 Ola napisał(a):

  Cóż – widać wyraźnie, że SIPRP nie lubi ZZPPIP, a sympatyzuje z S’80 (nasz Pan Prezes zmienił barwy na S’80). Dobrze układała się współpraca z „S”, ale po ostatnim piśmie GIP-a wygląda to już nieco inaczej. Nie wiadomo też jak wyglądało ostatnie spotkanie z GIP. Może Zarząd coś napisze?

 • 9 AL napisał(a):

  @Ola – Wróżysz z fusów ?