Zaproszenie MKK NSZZ „Solidarność” przy Państwowej Inspekcji Pracy.

09 lutego 2015 | Bez kategorii

Polska

Informujemy o ważnej inicjatywie Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” przy Państwowej Inspekcji Pracy – propozycji  spotkania się szerokiej reprezentacji pracowników Inspekcji i wypracowania wspólnego stanowiska w podstawowych dla naszego środowiska kwestiach.

 

W dniu 28.01.2015 r, propozycję udziału w spotkaniu skierował do KK ZZ Pracowników PIP oraz Zarządu Głównego SIPRP – Przewodniczący MKK NSZZ „S” kol. Roman Giedrojć.

 

Ponieważ pomysł ten zdaje się wchodzić w stadium realizacji, i jak się dowiadujemy ma szansę objąć pozostałe 3 działające w PIP organizacje związkowe – za zgodą inicjatora – pozwalamy sobie o nim poinformować szersze grono gości naszej strony internetowej.

 

Z informacji, którymi dysponujemy wynika iż spotkanie takie mogłoby się odbyć w trzeciej dekadzie lutego lub początkiem marca bieżącego roku w Gdańsku, bądź w innym miejscu wyznaczonym przez uczestników spotkania. ……

 

Koledzy z „Solidarności” proponują omówienie różnorodnych problemów związanych  z funkcjonowaniem naszego urzędu, w szczególności zasad wynagradzania pracowników, ocen bieżących inspektorów pracy, a także zasad korzystania z samochodów prywatnych do celów służbowych. Ufamy, że będzie to także możliwość do poruszenia przez nas najistotniejszych kwestii dotyczących inspektorów pracy, niejednokrotnie podnoszonych na łamach strony internetowej Stowarzyszenia. Prezydium MKK NSZZ „S” zamierza podzielić się z uczestnikami spotkania informacjami uzyskanymi podczas spotkania z Kierownictwem Głównego Inspektoratu Pracy, które odbędzie się 12 lutego 2015r.

 

Korzystając z okazji zwracamy się więc do szerokiego grona osób odwiedzających naszą stronę internetową o przesyłanie propozycji tematów czy problemów godnych przedstawienia na tym forum – na adres zarzad@siprp.pl lub poprzez zamieszczenie stosownych komentarzy pod tą notatką.

 

do pobrania – pismo MKK NSZZ SOLIDARNOŚĆ przy PIP z 28.01.2015r.

 


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

komentarzy 38 do wpisu “Zaproszenie MKK NSZZ „Solidarność” przy Państwowej Inspekcji Pracy.”

  • 1 ManIpulant napisał(a):

    Czyżbyśmy wtedy mieli do czynienia nie dość, że z dyskryminacja płacową, to z dyskryminacją ze względu na przynależność związkową ? heh.
    Normalnie zachęcają do wstąpienia.

  • 2 Karol napisał(a):

    Szefem się bywa ale prędzej czy później powraca się na stanowisko inspektora a wtedy brać inspektorska z nim sobie potańcuje.

  • 3 kamikadze napisał(a):

    Ciągle czekamy na to, że związki zaczną zachowywać się jak organizacje reprezentujące pracowników a nie działaczy. Informacjami ze spotkania z kierownictwem które było tydzień temu wypadałoby podzielić się ze wszystkimi członkami związków, a nie traktować tego rodzaju wydarzeń jak tajnych posiedzeń czarowników posiadłych wiedzę tajemną …

  • 4 góral napisał(a):

    Może niektórzy szefowie dążą do tego, by działalność związkowa w Okręgu była prowadzona po godzinach pracy, w tematyce oraz według scenariusza wskazanego lub zgodnego z wolą szefa i koniecznie z pominięciem drażliwych tematów.

  • 5 Tobiasz napisał(a):

    No to moze niech zwiazki pomoga kierownictwu w wymyslaniu nowych kodow – to dzialanie ” na czasie”

  • 6 WaWel napisał(a):

    Do „Głosu Ludu” i „górala” – Nie ma się co dziwić żaden Dyrektor Okręgu nie lubi czytać uwag pod swoim adresem?

  • 7 Mao napisał(a):

    Ludzie – po co te kody są?
    Czy są wogóle potrzebne?
    Dyskusja powinna się zacząć nie od biadolenia nad nowymi kodami a nad ich wyeliminowaniem wogóle.

  • 8 Romek napisał(a):

    W 2007 roku były prowadzone prace mające na celu wyeliminowanie kodów, w tym celu był wprowadzany navigator. Navigator miał automatycznie kodować (zbierać dane) z podstaw prawnych (tj. art i par z ustawy lub rozporządzenia).
    Miało też nie być ankiet. Karty kontrolne miały być automatycznie generowane przez navigatora.
    Ale wyszło jak zawsze.

    Kody i ankiety to wymysł ery przed komputerowej.
    Nie ma żadnego uzasadnienia aby były ankiety i kody.

    Nawigator jest jedynie maszynką do wypełniania ankiet 🙂
    Nie zrealizowano celu jaki był mu stawiany (:

  • 9 Deflektor napisał(a):

    Kody, navigator, ankiety. Typowe przykłady zjadania własnego ogona przez instytucje. Nie robimy tego co powinniśmy robić, tylko robimy to co chce system komputerowy. Do tego jeszcze system wymaga ciągle nowych ludzi, żeby nadzorować, rozwijać, komplikować system. Mało tego system musi być udokumentowany papierowo. Do tego potrzeba jeszcze więcej ludzi, żeby pisali papiery dokumentujące prace systemu. Paranoja goni paranoje.

  • 10 Stary napisał(a):

    Będą podwyżki i nagrody w GIP i OIP dla administracji za tworzenie nowych ankiet 🙂 już za nawigatora były, nawet pisali o tym w inspektorze pracy 🙂

    a inspektorom dla równowagi zabiorą dodatki za źle wypełnianie ankiet 🙁

  • 11 kamikadze napisał(a):

    Czasami to trudno się oprzeć wrażeniu że pracujemy w jakimś urzędzie statystyki a najważniejszą dziedziną jest ankietologia. Nikogo nie obchodzi co robisz tylko jakie liczby wpisujesz do zk. Ot i cała tajemnica. Całą tą aplikację inspektorską mogliby sobie darować, bo przecież dodawanie do 100 to każdy maturzysta zna.

  • 12 kkk napisał(a):

    Jak widać sprawa umarła śmiercią naturalną. Pani przewodnicząca szykuje się do zmiany stanowiska i na pewno nie będzie „rozrabiać”.

  • 13 Ooo napisał(a):

    Do kkk – a można wiedzieć jakie stanowisko ?