Zmarł Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć.

27 sierpnia 2017 | Bez kategorii

 

Państwowa Inspekcja Pracy poniosła niespodziewaną i niepowetowaną stratę. W dniu dzisiejszym zmarł w wieku 67 lat Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć…..

 

Śp. Roman Giedrojć był magistrem inżynierem o specjalności technika motoryzacyjna i energetyka, absolwentem  Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie i Akademii Rolniczej w Lublinie. Inspektorem pracy został w 1986 r. Przez wiele lat kierował słupskim oddziałem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Koszalinie (później OIP w Gdańsku). W latach 2006-2008 pełnił funkcję zastępcy głównego inspektora pracy, zaś od 4 lutego 2016 r.  głównego inspektora pracy. W latach 1997-2001 był posłem na Sejm RP III kadencji. Od 1998 r. do października 2001 r. – wiceprzewodniczącym Rady Ochrony Pracy. W 2014 r. został wybrany radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego.

 

W zmarłym utraciliśmy człowieka w pełni oddanego idei ochrony praw ludzi pracy, który podjął ogromny trud dostosowania Państwowej Inspekcji Pracy do wymogów współczesności.

 

Nie spełni się niestety Jego marzenie – doprowadzenia Państwowej Inspekcji Pracy do jubileuszu 100 – lecia jej powstania, który przypada w styczniu 2019 r.

W imieniu inspektorów pracy zrzeszonych w Stowarzyszeniu Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej kondolencje pogrążonej w smutku Rodzinie Zmarłego – składa Zarząd Główny SIPRP.

 

Non omnis moriar


Zamieszczenie komentarza do danego wpisu oznacza uprzednie zapoznanie się z odpowiednim regulaminem zawieszonym na stronie głównej SIPRP i akceptację jego postanowień. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Główny SIPRP nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy – są to wyłącznie prywatne opinie użytkowników.

Komentarze wyłączone.